Aktualizacja: 18.08.2020 14:22 Publikacja: 17.08.2020 18:18
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek
Czy podsycanie sporów ideologicznych dotyczących LGBT to wzmacnianie własnej pozycji w rządzie i walka o funkcję wicepremiera?
Może warto najpierw zapytać środowiska LGBT, dlaczego tak agresywnie zaczęły prowokować, obrażać chrześcijan, zwłaszcza katolików, znieważać symbole religijne, napadać ludzi na ulicach? Kiedy w 2014 roku zawieraliśmy sojusz Zjednoczonej Prawicy, to ustaliliśmy wspólnotę wartości, która miała być naszą agendą realizowaną obok bardzo ważnych dla wszystkich koalicjantów, zadań dobrych zmian w Polsce. Solidarna Polska od początku konsekwentnie upominała się o realizację tej agendy, ale nasi koalicjanci wskazywali, że w pierwszej kolejności powinniśmy zająć się gospodarką, reformami społecznymi i przebudową instytucji państwa. Koalicja wymaga kompromisów. Jednak dzisiaj musieliśmy bronić tych wartości przed niesłychaną agresją tą w kraju, jak i tą kierowaną z zagranicy.
Rafał Trzaskowski w sprawie edukacji zdrowotnej troszeczkę przesadził, ale już w sprawie migracji dotyka tych tonów, które rezonują w polskim w polskim społeczeństwie – ocenił Adam Traczyk, dyrektor More In Common Polska w rozmowie z Michałem Kolanką.
– Jeżeli chcemy żyć w gospodarce, której przyszłością mają być kurierzy na jednoosobowych działalnościach gospodarczych, jeżdżący od paczkomatu do paczkomatu, to być może to jest dobry pomysł, żeby tę przyszłość wytyczał akurat Rafał Brzoska, Ale ja chciałbym, żebyśmy jednak byli w Polsce trochę ambitniejsi – powiedział Adrian Zandberg, kandydat partii Razem na prezydenta RP.
W badaniu UCE Research dla Onetu respondentów zapytano czy - ich zdaniem - kandydat/kandydatka wystawieni przez formację polityczną, którą popierają, niezbyt dobrze sprawdza się w tej roli i czy formacja ta powinna rozważyć wymianę kandydata.
„Przykro mi, że nie zachowałam odpowiedniej formy i precyzji wypowiedzi” - oświadczyła wiceminister zdrowia Urszula Demkow. Wcześniej w wywiadzie radiowym pytana o śmierć ratownika medycznego, zabitego podczas udzielania pomocy przez nożownika, mówiła, że medyk „był już w wieku emerytalnym”, a dalsza praca „to był jego wybór”.
Czy Polska rzeczywiście zbuduje Centralny Port Komunikacyjny? Jakie są plany rządu w sprawie nowych kolei, autostrad i przyszłości LOT-u? W najnowszym odcinku podcastu „Rzecz w tym" Bogusław Chrabota rozmawia z Maciejem Laskiem, wiceministrem infrastruktury odpowiedzialnym za CPK. Gość zdradza, jakie są terminy, finansowanie i największe wyzwania tej gigantycznej inwestycji. Czy rzeczywiście już budujemy? A może projekt jest tylko wizją?
W środę Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił pozew, który w trybie wyborczym złożył Sławomir Mentzen przeciwko posłowi Polski 2050 Sławomirowi Ćwikowi. Kandydat Konfederacji na prezydenta zapowiedział już złożenie zażalenia.
- Co do planów premiera, ja się z tego bardzo cieszę, dlatego że dzisiaj inwestycje są nam bardzo, ale to bardzo potrzebne - mówił prezydent Warszawy, kandydat KO na prezydenta, Rafał Trzaskowski.
- Regulacje emisji CO2 z samochodów warto zmienić. Jeżeli się tym nie zajmiemy, bardzo szybko europejski sektor samochodowy przestanie być europejski - mówi sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Krzysztof Bolesta.
Deficyt unijnego budżetu zmusza Brukselę do zmian, które ograniczą suwerenność państw i dadzą KE narzędzia do daleko idącej ingerencji. Nowe pomysły mogą znacząco ograniczyć fundusze na modernizację polskiej infrastruktury.
MSZ ma informację o pierwszych nielegalnych imigrantach z Polski, którzy zostali zatrzymani w USA i mają być deportowani - podaje Gazeta.pl.
Rafał Trzaskowski w sprawie edukacji zdrowotnej troszeczkę przesadził, ale już w sprawie migracji dotyka tych tonów, które rezonują w polskim w polskim społeczeństwie – ocenił Adam Traczyk, dyrektor More In Common Polska w rozmowie z Michałem Kolanką.
Trzeba promować idee wolontariatu i zachęcać do działalności społecznej młodych ludzi – mówi w podcaście „Szkoła na nowo” Adriana Porowska, ministra do spraw społeczeństwa obywatelskiego.
Niedawno powołany na dyrektora Instytutu Pileckiego, prof. Krzysztof Ruchniewicz, będąc jeszcze dyrektorem Centrum Studiów Niemieckich Uniwersytetu Wrocławskiego, zawierał umowy ze stowarzyszeniem, które współzakładał. Audytorzy, badający działalność Centrum, zarzucają konflikt interesów i liczne nieprawidłowości.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas