Aktualizacja: 05.08.2021 14:04 Publikacja: 05.08.2021 08:07
Foto: PAP/Bartłomiej Wójtowicz
Czarnek w rozmowie z „Kurierem Lubelskim”, opowiadając o przygotowaniach do nowego roku szkolnego, przypomniał o „wysokim poziomie zaszczepienia w środowisku nauczycielskim zbliżonym do 80 proc.”. - Gdyby wszystkie grupy społeczne podeszły do szczepień tak odpowiedzialnie jak nauczyciele, to mielibyśmy już odporność jako społeczeństwo - zauważył.
- Te ponad 20 proc. niezaszczepionych nauczycieli też zachęcamy gorąco do szczepień. Jestem jednak przeciwnikiem wprowadzania obowiązku szczepień wśród nauczycieli - zastrzegł minister. - Chcemy, aby 1 września do szkół wrócili wszyscy, bez dzielenia na zaszczepionych i niezaszczepionych - mówił.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Ukraiński sąd skazał na 7,5 roku więzienia mężczyznę, który okradł żołnierza na kwotę niemal 100 tysięcy złotych.
Nasze roboty zostały zaprojektowane z myślą o zadaniach wymagających szybkości i precyzji. Ich konstrukcja pozwala na wykonywanie powtarzalnych ruchów efektywnie i z wielką dokładnością – mówi Takanori Inaho, prezes Epson Europe.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W Sumach w nocy z 29 na 30 stycznia dron uderzył w blok mieszkalny.
Sekretarz stanu Marco Rubio powiedział w czwartek, że oferta prezydenta Donalda Trumpa dotycząca kupna Grenlandii „nie jest żartem". - Możecie być pewni, że za cztery lata nasze interesy w Arktyce będą bezpieczniejsze - powiedział Rubio w wywiadzie.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 28 na 29 stycznia ukraiński dron miał atakować elektrownię atomową w obwodzie smoleńskim.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 27 na 28 stycznia w Charkowie doszło do dużego pożaru na terenie jednego z zakładów przemysłowych po ataku rosyjskiego drona.
Aby spokojnie spędzać czas wolny od zajęć, warto pamiętać o dobrym przygotowaniu do wyjazdu – w tym o odpowiednim ubezpieczeniu.
Co roku tysiące młodych ludzi chce rozpocząć studia na kierunku wybranym zgodnie z ich zainteresowaniami. Jednym z dylematów, przed którym stają, jest ten dotyczący modelu kształcenia: studia dwustopniowe czy jednolite magisterskie? Oba systemy mają swoje zalety, które warto poznać przed podjęciem decyzji. Przedstawimy je w dzisiejszym artykule.
Czas egzaminu ósmoklasisty z każdego przedmiotu będzie wydłużony - informuje Ministerstwo Edukacji. Rozporządzenie w tej sprawie weszło w życie w czwartek 30 stycznia.
Edukacja to sprawa ważna. Kto ma z nią na bakier, może stracić stanowisko. Czy Katarzyna Kotula i Barbara Nowacka powinny się bać o pracę?
Szkoły dostrzegają problem związany z nadużywaniem telefonów komórkowych. To nie tylko szkolenia z higieny cyfrowej, ale także zakazy ich używania.
Badanie poziomu glukozy we krwi to jeden z podstawowych testów diagnostycznych. Utrzymywanie tzw. normoglikemii jest bardzo ważne dla naszego zdrowia. Normy różnią się w zależności od czasu spożycia posiłku. Ile wynoszą u zdrowych osób?
Sposobem na rozwiązanie konfliktu między MEN a Kościołem powinna być reforma nauczania religii. W szkole byłaby to wiedza o religii, w parafii katecheza, czyli duchowe formowanie młodego człowieka – uważa ks. prof. Andrzej Kobyliński, filozof, etyk, wykładowca UKSW.
Przespaliśmy okres, w którym powinniśmy włączyć psychiatrię w obszar zdrowia publicznego. To dzieje się dopiero w ostatnich latach, kiedy zaburzenia psychiczne w Polsce stały się epidemią – mówi prof. Janusz Heitzman.
Donald Trump podpisał serię rozporządzeń wykonawczych dotyczących sił zbrojnych USA.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas