Samorząd radców prawnych ma nowego prezesa

Włodzimierz Chróścik został nowym prezesem Krajowej Rady Radców Prawnych.

Aktualizacja: 09.11.2020 06:11 Publikacja: 08.11.2020 00:01

Włodzimierz Chróścik

Włodzimierz Chróścik

Foto: tv.rp.pl

Obradujący w sobotę w trybie online zjazd samorządu radcowskiego wybrał w sobotę swoje władze. Nowym prezesem KRRP został Włodzimierza Chróścik. Uzyskał 253 głosy spośród 318 glosujących delegatów. Kontrkandydatów nie było.

Zjazd wybrał też nowego Głównego Rzecznika Dyscyplinarnego. Został nim Gerard Dźwigała, zdobywając 275 głosów spośród 314 oddanych. W latach 2014-2020 był on przewodniczącym sądu dyscyplinarnego warszawskiej izby. Czytelnikom „Rzeczpospolitej” jest znany z licznych własnych publikacji i komentarzy eksperckich, dotyczących prawa podatkowego.

Pozostało jeszcze 81% artykułu

79 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Sądy i trybunały
Prawnicy surowo o projektach w sprawie neosędziów. „Mogą sparaliżować sądy”
Materiał Promocyjny
Przed wyjazdem na upragniony wypoczynek
Nieruchomości
Nowy obowiązek działkowców. Nadchodzą zmiany na ROD
Praca, Emerytury i renty
Nowe terminy wypłat emerytur w lutym 2025. Zmiany w harmonogramie
Praca, Emerytury i renty
Zbliża się wypłata 13. emerytury. Ile wyniesie w 2025 roku?
Prawo w Polsce
Kto może wejść do twojego domu? I czy musi mieć nakaz?