Immunitet prokuratorki obwinionej o jazdę po alkoholu: przed decyzją Izby Dyscyplinarnej SN głos zabiorą biegli

Izba Dyscyplinarna SN, zanim zdecyduje o losach prokurator Danuty D., dopyta o przyczyny jej zachowania. We wtorek obwiniona składała wyjaśnienia.

Publikacja: 18.11.2020 07:36

Immunitet prokuratorki obwinionej o jazdę po alkoholu: przed decyzją Izby Dyscyplinarnej SN głos zabiorą biegli

Foto: Adobe Stock

Wiosną 2019 r. prokurator Danuta D. została zatrzymana przez policję z Obornik do kontroli drogowej. W trakcie badania okazało się, że prowadziła samochód, mając 1,6 promila alkoholu. Postępowanie w jej sprawie prowadzi Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej.

Danutę D. namierzono, gdy wyjeżdżała ze stacji benzynowej z butelką alkoholu. Jak donosiły lokalne media, zdarzenie miała zauważyć policjantka, która była na stacji prywatnie. Po kilkunastu minutach Danutę D. zatrzymała drogówka.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Ochrona zdrowia
Aborcja w dziewiątym miesiącu ciąży. Izabela Leszczyna komentuje dla "Rz"
Ubezpieczenia i odszkodowania
Ten ubezpieczyciel dostał zakaz sprzedaży polis OC. Co to oznacza dla klientów?
Praca, Emerytury i renty
Zmiany w płacy minimalnej. Wiemy, co wejdzie w skład wynagrodzenia pracowników
Matura i egzamin ósmoklasisty
Szef CKE: W tym roku egzamin ósmoklasisty i matura będą łatwiejsze
Sądy i trybunały
Sąd: prokuratura ma przeprowadzić śledztwo ws. Małgorzaty Manowskiej