Niki Lauda liczy na zysk Laudamotion w 2019 roku

Niki Lauda zamierza osiągać od 2019 r. zyski swej linii lotniczej, którą odkupił do bankruta Air Berlin i przemianował na Laudamotion.

Publikacja: 19.03.2018 08:36

Niki Lauda

Niki Lauda

Foto: Wikimedia, fot. AngMoKio

Linia Niki, którą założył w 2003 r. zacznie działalność pod nową nazwą 25 marca dysponując 6 samolotami z leasingu. Jej samolot wykona pierwszy lot z Düsseldorfu do Palma de Mallorca. — Nie można spodziewać się pieniędzy w pierwszym roku, ale jeśli będziemy postępować właściwie, to powinniśmy zacząć zarabiać od drugiego roku — powiedział Niki Lauda na konferencji prasowej w Wiedniu.

Trzykrotnemu mistrzowi świata w wyścigach Formuły I udało się w styczniu wygrać z IAG walkę o Niki, inwestując początkowo 50 mln euro i następnie więcej we wznowienie działalności. Lauda zapowiedział dalsze loty od kwietnia ze Szwajcarii i od czerwca z Austrii oraz zwiększenie floty do 21 samolotów. Jego linia będzie obsługiwać latem miejscowości wypoczynkowe w Grecji, Hiszpanii i Włoszech, a później jeszcze w tym roku doda regularne połączenia do miast i loty czarterowe.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Transport
Polska Grupa Lotnicza ma nowego prezesa. Jest spoza branży
Transport
LOT ogłosił nowe połączenie. Od jesieni poleci do Marrakeszu
Transport
W PKP Cargo odstąpiono od „porozumienia walentynkowego”
Transport
Boeing gorączkowo szuka gotówki. Znów się wyprzedaje
Transport
Spółki budowlane liczą na więcej inwestycji kolei