Aktualizacja: 02.03.2020 11:30 Publikacja: 02.03.2020 11:22
Foto: materiały prasowe
Dla emiratu oznacza to, że podobnie jak Dubaj będzie miał swojego niskokosztowego przewoźnika, który poleci nie tylko w regionie Bliskiego Wschodu, ale i do Europy, Azji i Afryki. Zgodnie z porozumieniem, zespół ds. rozwoju linii rozpoczął proces uzyskania certyfikatu przewoźnika lotniczego i licencji na prowadzenie działalności w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego ZEA.
Rekrutacje do Wizz Air Abu Dhabi rozpoczną się w najbliższych miesiącach. Porozumienie wpisuje się w założenia emirackiego programu Ghadan 21, mającego na celu zwiększenie konkurencyjności gospodarki i uczynienie z Abu Zabi bardziej atrakcyjnego miejsca do życia, turystyki, pracy i prowadzenia biznesu. To oznacza, że ten emirat chce skorzystać z modelu biznesowego Dubaju, który stał się już centrum turystyczno-gospodarczym na Bliskim Wschodzie. Najważniejsze jest w tym uniezależnienie się od przychodów z eksportu ropy naftowej – niepewnych. bo uzależnionych od wahań tego surowca. W tej chwili eksport ropy ma udział w wysokości ponad 30 proc. w PKB Abu Zabi. W przypadku Dubaju jest to mniej niż 1 proc., a najszybciej rosną sektory usług i turystyka.
Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.
Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Wiadomo już, co było przyczyną pożaru samolotu British Airways, który zablokował londyńskie lotnisko Gatwick, pr...
Jeśli nie dojdzie do porozumienia handlowego z Waszyngtonem, Komisja Europejska gotowa jest do wprowadzenia ceł...
Uber zawiódł inwestorów niższymi od oczekiwań przychodami za pierwszy kwartał 2025 roku. Akcje firmy tąpnęły naw...
Rząd USA nie da pieniędzy na połączenie superszybkiej kolei z Los Angeles do San Francisco – powiedział dziennik...
Konflikt indyjsko-pakistański spowodował kolejne zakłócenia w podróżach lotniczych. Kilku przewoźników azjatycki...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas