Embraer dostanie pomoc od państwa

26 lat po prywatyzacji brazylijski Embraer zostanie uratowany przez rząd po rezygnacji Boeinga z kupna części cywilnej — podał tygodnik „Valor Economico"

Publikacja: 04.05.2020 12:12

Embraer dostanie pomoc od państwa

Foto: Bloomberg

Według informatorów Reutera, w grę wchodzą linie kredytowe na 1-1,5 mld dolarów od banku rozwoju BNDES i kilku innych kredytodawców. Ich środki stałyby się kapitałem obrotowym firmy pozwalając finansować eksport samolotów. Embraer może też zostać objęty programem pomocy dla krajowych linii lotniczych. — Producent samolotów regionalnych nie uwzględniał w swych staraniach pomocy dla przemysłu lotniczego. Potem doszło do sprawy z Boeingiem i to on stał się kandydatem do przyjścia z pomocą — powiedział jeden z informatorów.

79 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Transport
Ponad 10 ton skonfiskowanego kimchi. Nietypowe kłopoty pasażerów na lotnisku
Materiał Promocyjny
Przed wyjazdem na upragniony wypoczynek
Transport
Właśnie ruszył nowy program dopłat do e-aut. Jak z niego skorzystać?
Transport
Branża transportowa w opałach. Niemcy wyhamowują polskie tiry. Co to oznacza?
Transport
Kreml zagrabia największe prywatne lotnisko Rosji
Transport
LOT żegna się z hubem w Budapeszcie. Samoloty są potrzebne gdzie indziej