Aktualizacja: 11.05.2025 16:29 Publikacja: 09.10.2021 13:31
Samolot nad dzielnicą Queens w Nowym Jorku
Foto: Bloomberg
I dalej nie wiadomo, kiedy ostatecznie się to stanie i jakie będą warunki tego otwarcia. Poza tym Amerykanie właśnie stanowczo odradzają podróże do dwóch krajów ze Strefy Schengen — Austrii i Łotwy. Ten ostatni kraj właśnie zamknął granice z powodu wzrostu zachorowań. Ale Austria? Czy te kraje oraz Chorwacje, która także znalazła się na nowej „czarnej liście” zostaną wyłączone z grupy uprzywilejowanych?
Na pytanie: kiedy granice amerykańskie się otworzą? Jeff Zients, który w Białym Domu koordynuje decyzje dotyczące obostrzeń pandemicznych, powiedział: będzie to „wczesny listopad”. — Mam nadzieję, że administracja zrobi to przed Dniem Dziękczynienia. Oddawanie pieniędzy za podróże wykupione w tym czasie bardzo by nas bolały — mówi Robin Hayes, prezes amerykańskiej linii Jet Blue, która była gospodarzem tegorocznego WZA Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA) w Bostonie. Dzień Dziękczynienia przypada w tym roku 25 listopada. —Mielibyśmy duży kłopot, gdyby tak się nie stało, bo po ogłoszeniu informacji o otwarciu USA rezerwacje na okres okołoświąteczny skoczyły nam o 900 procent — mówił Robin Hayes.
Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.
Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Wiadomo już, co było przyczyną pożaru samolotu British Airways, który zablokował londyńskie lotnisko Gatwick, pr...
Jeśli nie dojdzie do porozumienia handlowego z Waszyngtonem, Komisja Europejska gotowa jest do wprowadzenia ceł...
Uber zawiódł inwestorów niższymi od oczekiwań przychodami za pierwszy kwartał 2025 roku. Akcje firmy tąpnęły naw...
Rząd USA nie da pieniędzy na połączenie superszybkiej kolei z Los Angeles do San Francisco – powiedział dziennik...
Konflikt indyjsko-pakistański spowodował kolejne zakłócenia w podróżach lotniczych. Kilku przewoźników azjatycki...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas