Aktualizacja: 09.12.2020 07:03 Publikacja: 09.12.2020 06:51
4 zdjęcia
ZobaczFoto: fot. Jakub Seydak/materiały prasowe
Pojawienie się utworów naszej Noblistki na scenie nie jest zjawiskiem okolicznościowym. Inscenizacje jej „Prawieku i innych czasów” czy „Ksiąg Jakubowych” wysoko ocenione zostały przez krytyków i widzów. Myślę, że podobnie jest z „Transfugium”. Krzysztof Rekowski sięgnął tu po jedno z „Opowiadań bizarnych”. Sama Tokarczuk przyznała, że to jej ulubione opowiadanie, bo prezentuje bliską jej ideę zespolenia się z naturą.
Tytułowe Transfugium to futurystyczna kliniki, w której przeprowadza się tajemnicze zabiegi, jednym kojarzą się one z eutanazją, innym z samobójstwem, a jeszcze innym z przekazywaniem ciała do badań naukowych. Takiemu właśnie procesowi postanawia poddać się główna bohaterka, która pragnie przekroczyć granicę natury człowieka.
„Nie tak się umawialiśmy!”- syknęła osoba z urzędu do członkini komisji, gdy konkurs przegrał Leszek Zduń, przed...
„Teatr. Rodzina patologiczna” długo oczekiwana i ważna książka Igi Dzieciuchowicz, wprowadza w kulisy przemocy n...
Michał Merczyński zostanie powołany na stanowisko dyrektora Międzynarodowego Centrum Kultury Nowy Teatr na trzy...
W konkursie brali udział Jacek Jabrzyk, Magdalena Piekorz, Leszek Zduń, Przemysław Tejkowski, Adam Sroka. Pięć g...
W obliczu zbliżających się wyborów prezydenckich w Polsce zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest, aby platformy społecznościowe nie zakłócały procesów demokratycznych.
Najnowsza inscenizacja musicalu „Jesus Christ Superstar” Tima Rice’a, z muzyką Andrew Lloyda Webbera przygotowan...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas