Obniżenie opłaty za zajęcie pasa drogowego dla firm telekomunikacyjnych

Firmy telekomunikacyjne będą mogły wystąpić o obniżenie opłaty za zajęcie pasa drogowego w sytuacji, gdy np. wodociągi płacą zarządcy mniej.

Publikacja: 21.01.2016 18:55

Obniżenie opłaty za zajęcie pasa drogowego dla firm telekomunikacyjnych

Foto: 123RF

Takie m.in. rozwiązania wprowadza nowelizacja ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych zwana megaustawą.

Zmiany, które przygotowało Ministerstwo Cyfryzacji, mają przede wszystkim usunąć najważniejsze bariery administracyjne, które obecnie blokują inwestycje telekomunikacyjne. Likwidacja tych barier będzie się w dużej mierze odbywać na koszt samorządów. Jednak informacji o tym, jakie skutki finansowe dla gmin czy powiatów spowoduje wejście w życie projektu – nie wiadomo. Jak bowiem czytamy w ocenie skutków regulacji, na obecnym etapie prac są one niemożliwe do oszacowania. A skoro tak, to nie trzeba wskazywać sposobów ich rekompensowania.

Pozostało jeszcze 84% artykułu

Tylko 69 zł za pół roku czytania.

O tym, jak szybko zmienia się świat. Czy będzie pokój na Ukrainie. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, tłumaczymy, inspirujemy.

Aplikacje i egzaminy
Oto najlepsze uczelnie dla przyszłych aplikantów. Opublikowano nowy ranking
Prawo rodzinne
Zaprzeczenie ojcostwa. Jest przełomowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego
Prawo w Polsce
Czy Polska wprowadzi podatek cyfrowy? Big techy i tak zapłacą
W sądzie i w urzędzie
Szybkie rozwody nie dla notariuszy. Urzędnik zakończy małżeństwo
Materiał Promocyjny
O przyszłości klimatu z ekspertami i biznesem. Przed nami Forum Ekologiczne
Samorząd
Sąd: opłaty za groby i usługi pogrzebowe są pobierane bezprawnie
Materiał Promocyjny
Sezon motocyklowy wkrótce się rozpocznie, a Suzuki rusza z 19. edycją szkoleń