Nowa segregacja śmieci: odpady przetargowe i pozostałe

Senat zaproponował, aby przetargi na odbiór śmieci z biur czy sklepów były obligatoryjne. Gminy chcą, aby Sejm tę zmianę odrzucił.

Aktualizacja: 20.06.2016 19:16 Publikacja: 20.06.2016 18:30

Nowa segregacja śmieci: odpady przetargowe i pozostałe

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński Robert Gardziński

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu, które rozpocznie się 21 czerwca, posłowie rozpatrzą wniesione przez Senat poprawki do nowelizacji ustawy o zamówieniach publicznych. Przeciwko tej, która odbiera gminom możliwość udzielania w trybie in-house zamówień na odbiór i zagospodarowanie odpadów z nieruchomości niezamieszkanych (biura, sklepy, hurtownie czy gastronomia), gorąco protestują samorządy. A zdaniem części ekspertów poprawka jest sprzeczna z przepisami unijnej dyrektywy z 26 lutego 2014 r. w sprawie zamówień publicznych (2014/12/UE).

Pozostało jeszcze 86% artykułu

Tylko 69 zł za pół roku czytania.

O tym, jak szybko zmienia się świat. Czy będzie pokój na Ukrainie. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, tłumaczymy, inspirujemy.

Zawody prawnicze
Adwokatura szykuje małą rewolucję. Co z adwokacką spółką kapitałową?
Prawo w Polsce
Prezydent Andrzej Duda zawetował ważną ustawę. Jest plan B
Nieruchomości
Ważny obowiązek dla właścicieli budynków. Czas na zgłoszenie do końca marca
Nieruchomości
Drzewo może rzucać cień na nieruchomość sąsiada? Ważne orzeczenie SN
Materiał Promocyjny
O przyszłości klimatu z ekspertami i biznesem. Przed nami Forum Ekologiczne
Praca, Emerytury i renty
Dodatkowe pieniądze po 60. roku życia. Kto ma prawo do emerytury kapitałowej?