Aktualizacja: 01.03.2025 10:02 Publikacja: 12.03.2023 18:12
Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński
W sieci pojawiły się nagrania, na których widać, jak grupa nastolatków znęca się nad swoim rówieśnikiem. Oprawcy biją i kopią swoją ofiarę. Chłopak jest przypalany papierosami i poniżany, sprawcy zadają mu ciosy w głowę. W tle słychać wulgaryzmy i śmiech nastolatków. Zdarzenia miały miejsce w Pruszkowie pod Warszawą. Ze względu na drastyczność materiałów oraz by chronić tożsamość ofiary, nie publikujemy nagrań.
Decyzją Senatu Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie byłemu rektorowi Collegium Humanum Pawłowi Cz. odebrano stopień doktora — informuje Onet.
Sąd w Szczecinie skazał trzech byłych funkcjonariuszy Zmotoryzowanych Oddziałów Milicji Obywatelskiej, którzy pacyfikowali w 1982 r. demonstrację.
Mieszkańcy ulicy Lipowej w Środzie Śląskiej od kilku lat są nękani przez grupę, której przewodzi jedna kobieta. Regularnie dochodzi tam do aktów przemocy, zastraszania i niszczenia mienia.
Nie ma dowodu na to, że oskarżeni uśmiercali ofiary alkoholem z domieszką izopropanolu. Nie truli, ale oszukiwali, przejmując ich mieszkania – orzekł sąd.
Wielka akcja policji i Straży Granicznej po zapowiedzi premiera Donalda Tuska o końcu bezkarności zagranicznych przestępców, szczególnie gruzińskich gangów – 1,5 tys. zatrzymanych. Eksperci, z którymi rozmawiała „Rzeczpospolita”, nie mają jednak wątpliwości, że to nie rozwiąże problemu.
Ukraińscy generałowie zeznali w śledztwie, że szefowi polskiej policji podarowali pustą tubę po granatniku. Pamiątkowe zdjęcie – kluczowy dowód w śledztwie – przeczy tej narracji. Granatnik, który wybuchł w gabinecie gen. Jarosława Szymczyka, został przywieziony trzy tygodnie wcześniej z obwodu donieckiego tuż przy granicy z Rosją.
Elektromobilność to dzisiaj już nie jest pytanie „, czy”, tylko „jak”. Jaki samochód wybrać? O jakiej mocy? Z jak dużą baterią? Wreszcie, z jaką ładowarką? W przypadku samochodów marki Mercedes niezmienne jest jednak to, że wszystkie łączą wysoką efektywnością oraz lokalnie bezemisyjną jazdą z osiągami, komfortem i bezpieczeństwem.
Czy po klasach wojskowych, lub policyjnych w szkołach średnich będą tworzone klasy dla przyszłych strażaków?
W piątek wieczorem na warszawskim lotnisku Chopina agenci CBA zatrzymali byłego komendanta głównego policji Zbigniewa M.
Pani Beata zaginęła pół roku temu. Odprowadziła dzieci na przystanek, a potem jakby rozpłynęła się w powietrzu. Kobieta jest w trakcie burzliwego rozwodu. Sprawą zajmuje się już trzeci prokurator, a śledztwo zdaniem rodziny stoi w miejscu.
Do armii szwajcarskiej należy 650 tys. ludzi. Każdy z nich jest w stanie zameldować się w punkcie mobilizacyjnym i na stanowisku bojowym w niespełna 48 godzin.
Decyzją Senatu Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie byłemu rektorowi Collegium Humanum Pawłowi Cz. odebrano stopień doktora — informuje Onet.
Meksyk zdecydował o odesłaniu do Stanów Zjednoczonych niemal trzydziestu więzionych w kraju przestępców. Wśród nich znalazł się między innymi Rafael Caro Quintero, skazany za zamordowanie amerykańskiego agenta antynarkotykowego.
W polskiej polityce zapanowała niespotykana jednomyślność: nie będziemy wysyłać wojska do Ukrainy, choć może to zaszkodzić naszym strategicznym interesom. Ale nie o interesy tu idzie.
Zespół ds. Depenalizacji Marihuany, składający się głównie z posłów koalicji, ma przedstawić projekt liberalizacji prawa narkotykowego. Jego uchwalenie byłoby prawdziwą rewolucją, jednak czy KO się na nią zdecyduje, wie tylko Donald Tusk.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas