Dwulatek skazany na dożywocie za wiarę rodziców

Reżim Kim Dzong Una doprowadził do skazania na dożywocie dwuletniego dziecka - informuje Departament Stanu USA. Chłopiec spędzi całe życie w obozie jenieckim za to, że w domu jego chrześcijańskich rodziców znaleziono Biblię.

Publikacja: 28.05.2023 19:35

Kim Dzong Un

Kim Dzong Un

Foto: EPA/WALLACE WOON

dgk

Szokująca historia została ujawniona w Międzynarodowym Raporcie Wolności Religijnej Departamentu Stanu USA, o którym pisze internetowy serwis  brytyjskiego dziennika bulwarowego "The Mirror". Według raportu,  aż 70 tys. północnokoreańskich chrześcijan - z szacowanej na 400 tys. osób populacji - zostało uwięzionych za swoją wiarę przez reżim Kim Dzong Una.

Oprócz przypadku skazanego dziecka, w raporcie wymieniono przypadki innych nieludzkich kar, a nawet egzekucji za przekonania religijne Koreańczyków. W 2011 r. pluton egzekucyjny miał rozstrzelać kobietę i jej wnuka. Niektórych torturowano umieszczając w izolatkach i pozbawiając snu. Pewną kobietę tortura ta  doprowadziła do samobójstwa w 2020 r.  Inni wierzący poddawani byli „torturze gołębi” - przez wiele dni wisieli z rękami związanymi z tyłu, nie mogli ani siadać, ani stać. Jedna z ofiar powiedziała, że była to najboleśniejsza ze wszystkich tortur.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Subskrybuj
gazeta
Prawo karne
Morderstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Obrońca podejrzanego: nie przyznał się
Ubezpieczenia i odszkodowania
Rekordowe odszkodowanie dla pacjenta. Miał operację kolana, wypisano go bez nogi
Prawo dla Ciebie
Jest decyzja SN ws. wytycznych PKW. Czy wstrząśnie wyborami?
Prawo karne
Mieszkanie Nawrockiego. Nieprawdziwe oświadczenia w akcie notarialnym – co na to prawo karne?
Matura i egzamin ósmoklasisty
Matura i egzamin ósmoklasisty 2025 z "Rzeczpospolitą" i WSiP
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem