Partnerka europosła PiS aresztowana

Tatiana A., partnerka europosła PiS Grzegorza Tobiszowskiego, została zatrzymana i aresztowana na trzy miesiące - podaje TVN24. Policja nie zdradza, jakie zarzuty postawiono kobiecie, ale prowadzi je m.in. CBŚ Policji zajmujące się zwalczaniem przestępczości zorganizowanej.

Publikacja: 20.10.2022 13:09

Grzegorz Tobiszewski

Grzegorz Tobiszewski

Foto: PAP/Leszek Szymański

dgk

Jak przekazał tvn24 rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie sędzia Michał Tomala, Tatiana A. została zatrzymana w ubiegłym tygodniu. Z przesłuchania kobietę od razu przewieziono do sądu, który postanowił zastosować areszt tymczasowy.

Dziennikarze TVN24 potwierdzili w niezależnych od siebie źródłach, że Tatiana A. została zatrzymana w związku z "dużym i rozwojowym" śledztwem prowadzonym przez Prokuraturę Regionalną w Szczecinie wraz z Centralnym Biurem Śledczym Policji, które zajmuje się zwalczaniem przestępczości zorganizowanej.

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Praca, Emerytury i renty
Nie wszyscy uprawnieni dostaną 13. emeryturę w tej samej wysokości. Od czego zależy kwota?
Prawo karne
Rośnie przestępczość obcokrajowców. Potrzebna nowa strategia
Zawody prawnicze
Państwo nie chce już płacić milionów komornikom za przymusową emeryturę
Sądy i trybunały
Prawnicy kojarzeni z poprzednią władzą jednoczą siły. Inicjatywa wyszła z TK
Konsumenci
Jest pierwszy „polski” wyrok dotyczący sankcji kredytu darmowego