Aktualizacja: 23.06.2018 13:45 Publikacja: 23.06.2018 00:01
Foto: AdobeStock
Wybierając dla swojego dziecka formę letniego wypoczynku, należy zadbać przede wszystkim o sprawdzenie wiarygodności organizatora. MEN stworzyło publiczną bazę danych o wypoczynku, za pomocą której każdy rodzic może przekonać się, czy dany organizator zgłosił turnus do właściwego kuratorium oświaty na 21 dni przed terminem rozpoczęcia wyjazdu oraz na 14 dni w przypadku półkolonii i wypoczynku organizowanego za granicą.
Czytaj także:
Procedura wydalania z palestry będzie sprawniejsza, a aplikanci adwokaccy zyskają swój ogólnopolski samorząd. Prócz tego samorząd pracuje też nad zmianą form wykonywania zawodu m.in. w ramach adwokackiej spółki kapitałowej.
Resort Adama Bodnara planuje duże zmiany w sądach. Samorząd sędziowski ma zostać wzmocniony, znikną dyscyplinarki za kwestionowanie powołań sędziów, a w sądach rodzinnych pojawią się asesorzy.
Zapowiedź opodatkowania przez polski rząd cyfrowych gigantów wzbudza kontrowersje. Pomysł przedstawiony przez wicepremiera Krzysztofa Gawkowskiego skrytykował nominowany na ambasadora USA w Polsce Tom Rose. Oliwy do ognia swoim oświadczeniem dolało we wtorek Ministerstwo Finansów.
Domniemanie ważności wyboru prezydenta i stosowanie konstytucji wprost ma uchronić przed kryzysem wyborczym i być doraźną receptą na weto Andrzeja Dudy do tzw. ustawy incydentalnej - wynika z dwóch najnowszych ekspertyz, które trafiły do Sejmu.
Potencjał energetyki wiatrowej na Pomorzu Zachodnim to główny temat zbliżającego się Forum Ekologicznego, które odbędzie się pierwszego dnia wiosny (21.03.2025 r.) w Szczecinie.
Podatek od nieruchomości dotyczy zarówno osób fizycznych będących właścicielami mieszkań, domów lub innych obiektów, jak i osób prawnych. Już za kilka dni będą oni musieli zapłacić pierwszą ratę. Niektórzy mogą być jednak zaskoczeni jej wysokością.
Biuro podróży Join UP! otworzyło w Warszawie swój pierwszy salon z wycieczkami. - Potrzebowaliśmy miejsca, w którym można nas odwiedzić i wizytówki, dzięki której będzie rosła świadomość naszej marki - tłumaczy Sabina Saikovskaja, dyrektor regionalny na Polskę i kraje bałtyckie w grupie Join UP!
Emil Domeracki wchodzi do Walter Herz jako partner i udziałowiec. Będzie odpowiedzialny za grunty inwestycyjne.
Na lotnisku w Warszawie służby ujawniły nietypowy przemyt. W puszkach perwiańskiego piwa pasażer samolotu przewoził kokainę.
Manus to agent turystyczny, bazujący na sztucznej inteligencji, który już udowodnił swoją zdolność do tworzenia skomplikowanego planu podróży, np. siedmiodniowej podróży z Seattle do Japonii.
Styczeń 2025 roku był pod względem liczby rezerwacji najlepszym styczniem w historii biur podróży. A od października zeszłego roku liczba klientów wzrosła prawie o 18 procent.
Od 1 kwietnia paszport nie wystarczy, by wjechać do Wielkiej Brytanii. Poza tym dokumentem obywatele krajów unijnych będą musieli posiadać zezwolenie na podróż (ETA). Ubiegać się o nie można już teraz. Ma uchronić kraj przed przyjazdem osób niepożądanych.
Zakaz tworzenia nowych miejsc noclegowych, podwyżki podatku ekologicznego i nowe opłaty za transport turystyczny – rząd Balearów ma kolejne pomysły, jak wyhamować ruch podróżnych odwiedzających archipelag.
Biuro podróży Itaka popisało umowę z Departamentem Kultury i Turystyki Abu Zabi (odpowiednik naszego ministerstwa), dzięki której partnerzy zorganizują w „żywej oazie” Al Ain konferencję dla najlepszych sprzedawców touroperatora.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas