Kiedy zbierze się komitet kierowany przez Kaczyńskiego?

W ciągu najbliższych dwóch tygodni odbędzie się pierwsze posiedzenie nowego komitetu w rządzie, któremu przewodzi wicepremier Jarosław Kaczyński - wynika z naszych rozmów.

Aktualizacja: 13.10.2020 10:41 Publikacja: 13.10.2020 10:28

Kiedy zbierze się komitet kierowany przez Kaczyńskiego?

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Komitet do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych został powołany zarządzeniem prezesa Rady Ministrów z 9 października. Nasi rozmówcy nie wykluczają, że pierwsze posiedzenie nastąpi dużo wcześniej niż za kilkanaście dni.

Komitet ma kreować politykę i koordynować decyzje w sprawach bezpieczeństwa narodowego. W jego skład wchodzą szefowie MON, MSWiA, MSZ, resortu sprawiedliwości i minister-koordynator służb specjalnych.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Polityka
Znów zamieszanie z finansami PiS. Brak ważnych dokumentów w PKW
Polityka
Dr Anna Materska-Sosnowska o debacie: Rafał Trzaskowski zmęczony. Krzysztof Stanowski żenujący
Polityka
Hołownia krytykuje zachowanie Trzaskowskiego. „Głupota, wykorzystanie człowieka”
Polityka
Co było w kopercie, którą Trzaskowski przekazał Nawrockiemu? Kandydat ujawnia
Polityka
Karol Nawrocki też ma kopertę dla Rafała Trzaskowskiego