Julia Nawalna na czele Fundacji Praw Człowieka. Zastąpi Garry'ego Kasparowa

Julia Nawalna, wdowa po zamęczonym w łagrze Andrieja Nawalnego, jednego z najbardziej zagorzałych krytyków Władimira Putina, została wybrana na przewodniczącą Fundacji Praw Człowieka (HRF).

Publikacja: 01.07.2024 20:15

Julia Nawalna

Julia Nawalna

Foto: PAP/EPA, HANNIBAL HANSCHKE

amk

Nawalna zastąpi na tym stanowisku Garry'ego Kasparowa, po zakończeniu jego trzeciej kadencji na stanowisku przewodniczącego.

„Julia Nawalna, znana ze swojego niezachwianego zaangażowania na rzecz zasad demokracji i praw człowieka oraz niezachwianego wsparcia dla męża, zmarłego przywódcy rosyjskiej opozycji Aleksieja Nawalnego, wnosi do HRF bogate doświadczenie i pełną pasji wizję” - czytamy w komunikacie na stronie Fundacji.

Pozostało jeszcze 86% artykułu

Tylko 69 zł za pół roku czytania.

O tym, jak szybko zmienia się świat. Czy będzie pokój na Ukrainie. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, tłumaczymy, inspirujemy.

Polityka
Sądy nakazują Donaldowi Trumpowi przywrócenie do pracy zwolnionych urzędników
Polityka
Berlin przymuszony do szybkich zbrojeń. Niemcy chcą wydać miliardy na obronę i infrastrukturę
Polityka
Broń atomowa: Wielka Brytania na łasce Donalda Trumpa
Polityka
Donald Trump nie rezygnuje z Grenlandii. „Myślę, że do tego dojdzie"
Polityka
Donald Trump skomentował słowa Putina. Oczekuje więcej od prezydenta Rosji
Materiał Promocyjny
Sezon motocyklowy wkrótce się rozpocznie, a Suzuki rusza z 19. edycją szkoleń