Aktualizacja: 19.01.2025 15:21 Publikacja: 01.09.2022 03:00
Foto: AFP
Kim był Gorbaczow dla dzisiejszych Rosjan?
Młodzi wobec niego byli obojętni. Dla nich jest człowiekiem z historii. Wielu młodych uważa, że wolność, która nadeszła za jego czasów, była od zawsze. A niektórzy nawet myślą, że za Gorbaczowa była taka sama wolność jak za Stalina. I to chyba główny skutek rządów ostatniego przywódcy ZSRR, że w różne dziedziny życia społecznego wpuścił wolność, do której się przyzwyczaili. Nowe pokolenie w Rosji niespecjalnie interesuje się przeszłością. Martwi się tym, co będzie jutro. Część Rosjan, zwłaszcza starszych, zastanawia się nad tym, co byłoby, gdyby na jego miejscu był ktoś inny? Próbują na nowo ograć historię.
Ambasador Niemiec w Stanach Zjednoczonych ostrzegł, że administracja Donalda Trumpa pozbawi amerykańskie organy ścigania i media ich niezależności. Jego zdaniem, odda współrządzenie dużym firmom technologicznym. Do tajnego dokumentu dotarła agencja Reutera.
Francis Fukuyama, znany amerykański politolog, w rozmowie z Onetem wypowiedział się na temat Donalda Trumpa, jego polityki oraz potencjalnych konsekwencji powrotu na stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych. – Myślę, że naprawdę wchodzimy w niebezpieczny okres – ostrzegł.
Prezydent-elekt USA Donald Trump ogłosił, że ceremonia jego zaprzysiężenia, która tradycyjnie jest zaplanowana na poniedziałek 20 stycznia, odbędzie się w innym miejscu.
Ponad połowa Brytyjczyków i Niemców uważa, że utrzymywanie dobrych relacji ich rządów z Elonem Muskiem nie jest istotne. Mniej więcej tyle samo respondentów jest także zdania, że najlepiej byłoby ignorować miliardera – wynika z sondażu pracowni YouGov opisanego przez dziennik „The Guardian”.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Kiedy w 2020 r. Donald Trump jako urzędujący prezydent przegrał wybory z Joe Bidenem, nie chciał uznać wyniku, głosząc narrację o sfałszowaniu głosowania. Cztery lata wcześniej samemu Trampowi udało się uzyskać mandat mimo że w wyborach powszechnych zyskał prawie 3 mln głosów mniej niż Hilary Clinton. Był to wyjątkowy, ale nie jedyny taki przypadek w najnowszej historii USA. Jak w przeszłości kształtowały się wyniki wyborów w USA? Kto rządził tym krajem od II wojny światowej i w jakich okolicznościach było powoływany na ten urząd?
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Północnokoreańscy jeńcy wojenni na Ukrainie czują się, jakby „wyszli z wehikułu czasu” - twierdzą cytowani przez "The Times" eksperci, zajmujący się Koreą Północną. jeńców, schwytanych przez siły ukraińskie w obwodzie kurskim w Rosji. Są zaskoczeni nie tylko tym, że w budynkach znajdują się toalety i bieżąca woda, ale również najprawdopodobniej nie zdają sobie sprawy z tego, że jako jeńcom wojennym przysługują im pewne prawa.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Prezydent elekt Donald Trump w piątek uruchomił kryptowalutę, której wartość eksplodowała z dnia na dzień, zwiększając jego majątek, przynajmniej na papierze, o dziesiątki miliardów dolarów na chwilę przed zaprzysiężeniem.
Prokuratura Generalna Rosji pozwała prywatnych właścicieli terminalu naftowego w Petersburgu. To największy terminal naftowy Rosji nad Bałtykiem. Pozew jest tajny więc nie wiadomo, o co właściciele są oskarżeni. Wyrok jest z góry przesądzony.
Setki zwolenników aresztowanego prezydenta Korei Południowej Yoon Suk Yeola wczesnym rankiem wtargnęły do budynku sądu po decyzji o przedłużeniu jego aresztu. Do budynku dostali się przez wybite okna, przed interwencją policji broniąc się gaśnicami.
Elon Musk, założyciel Tesli i Jeff Bezos, twórca Amazona, swoją rywalizację przenieśli na nowy poziom. Obaj dysponują gigantycznymi rakietami wielokrotnego użytku, które mają przynieść rewolucję w kosmosie.
Ani Sławomir Mentzen, ani Grzegorz Braun. Uczestnicy sondażu pracowni Opinia24, wykonanego na zlecenie Radia ZET - którzy zadeklarowali głosowanie w wyborach - wskazali nazwisko innego polityka Konfederacji, na którego najchętniej oddaliby swój głos w wyborach prezydenckich.
Ambasador Niemiec w Stanach Zjednoczonych ostrzegł, że administracja Donalda Trumpa pozbawi amerykańskie organy ścigania i media ich niezależności. Jego zdaniem, odda współrządzenie dużym firmom technologicznym. Do tajnego dokumentu dotarła agencja Reutera.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas