Aktualizacja: 28.01.2025 03:23 Publikacja: 26.09.2022 07:18
Foto: Adobe Stock
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim oddalił skargę na interpretację fiskusa dotyczącą jednego ze zwolnień w PIT.
Z wnioskiem o jej wydanie w grudniu 2021 r. wystąpiło województwo. Wskazało, że jego sejmik uchwałą z września 2020 r. przyjął regulamin przyznawania stypendiów dla studentów studiów stacjonarnych wyższych uczelni z terenu województwa. Przewidziano w nim stypendia dla studentów zamieszkujących oraz podejmujących studia w województwie. Jedno to motywacyjne na okres dziewięciu miesięcy w maksymalnej wysokości 1000 zł miesięcznie. Drugie to 5000 zł tzw. przedsiębiorczego dla studentów pierwszego roku studiów stacjonarnych II stopnia na rozpoczęcie jednoosobowej lub innej formy prowadzenia działalności gospodarczej. Województwo chciało potwierdzenia, że oba świadczenia są w pełni zwolnione na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 39 ustawy o PIT.
Jakie wykształcenie ma osoba po liceum, która nie zdawała matury? Czy osoba, która ukończyła studia, ale nie obroniła pracy dyplomowej, ma wykształcenie wyższe? Warunki uzyskania wykształcenia określone są między innymi w Ustawie z dnia 14 grudnia 2016 roku – Prawo oświatowe.
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił wniosek Telewizji Polskiej o zakazanie Telewizji Republika emisji programu "#Jedziemy. Michał Rachoń".
Z propozycji zmian dotyczących przepadku pojazdu lub jego równowartości mogą ucieszyć się kierowcy, którzy nie są jedynymi właścicielami pojazdu.
Sejm uchwalił w piątek tzw. ustawę incydentalną Szymona Hołowni, która ma być receptą na ewentualny kryzys wyborczy. Zgodnie z nią o ważności najbliższych wyborów orzekać będzie 15 sędziów najstarszych stażem w Sądzie Najwyższym, a nie kwestionowana Izba Kontroli Nadzwyczajnej.
Fabrycznie nowe Suzuki Vitara i S-Cross są dostępne taniej nawet o 18 tysięcy złotych. Promocja trwa do końca stycznia.
Od 1 stycznia 2025 roku obowiązuje nowa kwota wynagrodzenia minimalnego. Ile wynosi? Ile dostanie pracownik „na rękę” i jakie koszty poniesie pracodawca?
Rozpoczęły się ferie zimowe, a wraz z nimi krajowe i zagraniczne wyjazdy na narty. Przed urlopem warto zadbać o właściwe zabezpieczenie na wypadek niespodziewanych zdarzeń.
Co roku tysiące młodych ludzi chce rozpocząć studia na kierunku wybranym zgodnie z ich zainteresowaniami. Jednym z dylematów, przed którym stają, jest ten dotyczący modelu kształcenia: studia dwustopniowe czy jednolite magisterskie? Oba systemy mają swoje zalety, które warto poznać przed podjęciem decyzji. Przedstawimy je w dzisiejszym artykule.
Prezes Trybunału Konstytucyjnego Bogdan Święczkowski wezwał w poniedziałek premiera Donalda Tuska do publikacji 22 wyroków TK z 2024 r. Napisał też do marszałka Sejmu Szymona Hołowni - oczekuje od niego działań zmierzających do obsadzenia wakatów w TK.
Sąd Najwyższy uchylił decyzje stołecznych sądów o umorzeniu sprawy karnej prokuratora Andrzeja Z. oskarżonego o przyjęcie miliona złotych łapówki za utrudnianie postępowania dotyczącego oblania kobiety kwasem. Otwiera to drogę do osądzenia tego śledczego.
Kierownictwo Krajowej Administracji Skarbowej poinformowało w poniedziałek o uruchomieniu aplikacji mobilnej e-Urząd Skarbowy.
Usługa Twój e-PIT pozwala na szybkie rozliczenie się z urzędem skarbowym, bez konieczności samodzielnego wypełniania formularza. Okazuje się jednak, to rozwiązanie nie zawsze się opłaca.
Dofinansowanie obejmuje jedynie nauczycieli pozostających w zatrudnieniu na dzień 30 września 2023 r. Minister cyfryzacji informował jednak, że przewidywane jest umożliwienie otrzymania bonu na laptop nauczycielom zatrudnionym w placówkach po tej dacie.
Ustawodawca na nowo zdefiniował budynek i budowlę. To jednak wcale nie oznacza, że teraz już wszystko jest jasne. Nowe definicje nie w każdym przypadku są bowiem jednoznaczne.
Od 1 stycznia przepisy o podatku od nieruchomości wymieniają nową kategorię budowli: obiekty przeznaczone do składowania materiałów sypkich, gazowych i płynów. Ich definicja jest na tyle pojemna, że może objąć magazyny mające formę budynków.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas