Aktualizacja: 25.04.2019 11:36 Publikacja: 26.04.2019 10:00
Foto: AFP
14 kwietnia tego roku, stadion Anfield. Druga połowa meczu Liverpool – Chelsea. Gospodarze od dwóch minut prowadzą 1:0, Salah zbiega z prawej strony boiska do środka i oddaje strzał zza pola karnego. Bramkarz Kepa Arrizabalaga nie ma szans na skuteczną interwencję, piłka leci z prędkością 122 km/h i wpada pod poprzeczkę.
Od kilku dni w internecie krążyło nagranie, na którym słychać rasistowskie przyśpiewki kibiców Chelsea nazywających Salaha terrorystą przed spotkaniem Ligi Europy. Piękny gol i zwycięstwo to najlepsza odpowiedź, jakiej mógł im udzielić. Takie nienawistne historie zdarzają się jednak niezwykle rzadko, choć napastnik z Egiptu podkreśla swoje przywiązanie do religii, modli się po zdobytych bramkach, czyta Koran, jego żona nosi hidżab, a córkę nazwał Makka. Pomimo to wzbudza więcej sympatii niż niechęci. Swoimi czynami i zachowaniem walczy ze stereotypem wyznawcy islamu, zagrażającego Europie.
W kolejnym odcinku podcastu „Posłuchaj Plus Minus” temat niezwykle ważny – wolność słowa, czyli podstawa demokracji. Potwierdzenie tego, że nasz głos, nasze wypowiedzi mają znaczenie i mogą zmienić rzeczywistość społeczną.
Książka „Przy stoliku w Czytelniku” wywołuje nostalgię za czasami, kiedy jeszcze było trochę bardziej wytwornie, chociaż pod uciskiem. Zanikła dziś sztuka konwersacji, no i artyści już nie tacy.
W dzisiejszym świecie poczucie istnienia wartości ma szczególne znaczenie. A to właśnie daje lektura książki „The New Yorker. Biografia pisma, które zmieniło Amerykę”.
Tak jak Bośnia ma swoją najbardziej literacką rzekę Drinę, opiewaną przez noblistę Ivona Andricia, tak i my w Polsce mamy nasz najbardziej literacki ze wszystkich cieków – Bug. Książki o nim powstają i zdaje się, że wciąż powstawać będą. Są świeże przykłady.
Piekło to świat bez przyjaźni, przyszłości i nadziei – mówi Adam Zagajewski w swoich ostatnich wierszach.
Fundamenty rzetelnego raportowania zagadnień ESG zgodnie z ESRS oraz wskazanie na istotne zagadnienia praktyczne, które pozwolą na prawidłowe przeprowadzenie procesu identyfikacji koniecznych ujawnień, zbierania danych i raportowania w firmie.
Jagiellonia jest o krok od awansu do najlepszej szesnastki Ligi Konferencji. W czwartkowym rewanżu w Białymstoku z TSC Bačką Topola nie musi wygrać, ale dla klubowej polskiej piłki nożnej zwycięstwo jest na wagę złota.
Gwiazdor Realu Madryt Vinicius Junior poszedł w ślady kolegi z drużyny Kyliana Mbappe i zainwestował w klub piłkarski z przedmieść Lizbony.
42-letni Marcin Robak, dwukrotny król strzelców ekstraklasy, po dwuletnim rozbracie z piłką postanowił wznowić karierę.
W pierwszej serii barażów do 1/8 finału Ligi Mistrzów awans wywalczyły: Club Brugge, Bayern Monachium i Benfica Lizbona i Feyenoord Rotterdam. Awans Holendrów - z Jakubem Moderem w składzie - to największa niespodzianka wtorkowych spotkań.
Czas na rewanże w barażach Ligi Mistrzów. W środę z rozgrywkami pożegna się któryś z ostatnich triumfatorów: Manchester City albo broniący trofeum Real Madryt.
Zwycięstwo 1:0 nad Rayo Vallecano pozwoliło Barcelonie awansować na pierwsze miejsce w lidze hiszpańskiej. Robert Lewandowski zdobył 20. bramkę, Wojciech Szczęsny zachował czyste konto.
Samorządy walczą z zadłużeniem, wzrostem kosztów utrzymania i wzrostem kosztów bieżących, a jednocześnie stoją przed koniecznością realizacji projektów inwestycyjnych – mówi Agata Wojda, prezydentka Kielc.
Wystarczył mu niecały kwadrans, by uzyskać hat tricka w wygranym 4:0 meczu z Newcastle. Omar Marmoush zdobył swoje pierwsze bramki w Premier League, ale przed nim większe wyzwania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas