Ocalić rafę w kilku rundach

Niedawno płonęła Brazylia, teraz Australia. W Polsce nadal nie ma śniegu, lodowce topnieją, a Wielka Rafa Koralowa niemal całkowicie obumarła. Mimo to niektórzy wciąż nie mają świadomości, że klimat się zmienia i jak wielkie stanowi to zagrożenie dla przyszłości naszej planety.

Publikacja: 10.01.2020 18:00

Ocalić rafę w kilku rundach

Foto: materiały prasowe

Autorzy gry planszowej „Reef" starają się coś zmienić: uświadomić graczom piękno oceanów i uczulić na zmiany zachodzące w ekosystemie. Jeśli zabraknie odpowiednich działań, za 20 lat bajecznie kolorowy świat stułbiopławów, mszywiołów, korali i ukwiałów należeć już będzie do historii.

Gra imponuje swoimi rozmiarami. W dużym, ciężkim pudełku znalazło się miejsce dla ponad 100 plastikowych „kwiatków" – fragmentów rafy w czterech różnych kolorach. Do tego dochodzi 60 kart i blisko 90 żetonów. Sporo, na szczęście instrukcja w sposób zrozumiały wyjaśnia wszystkie zawiłości rozgrywki, jak się szybko okazuje – nie tak znowu skomplikowanej.Zabawa podzielona jest na rundy. W każdej z nich gracz może dobrać jedną kartę na rękę lub zagrać już posiadaną, powiększając w ten sposób budowaną przez siebie rafę. Tu też obowiązują pewne zasady: przykładowo kolumny, z których składa się rafa, nie mogą się składać z więcej niż czterech elementów. Punkty otrzymuje się za odtwarzanie widocznych na kartach układów.

79 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Plus Minus
„Lipowo: Kto zabił?”: Karta siekiery na ręku
Materiał Promocyjny
Przed wyjazdem na upragniony wypoczynek
Plus Minus
„Cykle”: Ćwiczenia z paradoksów
Plus Minus
Gość "Plusa Minusa" poleca. Justyna Pronobis-Szczylik: Odkrywanie sensu życia
Plus Minus
Brat esesman, matka folksdojczka i agent SB
Plus Minus
Szachy wróciły do domu