Aktualizacja: 22.01.2025 08:06 Publikacja: 20.12.2024 12:50
Foto: ROBERT HERHOLD/ADOBESTOCK
Nie wszyscy z nas przeżyją zbliżającą się Wigilię i święta Bożego Narodzenia w sensie religijnym. Wśród odbiorców tego tekstu na pewno znajdą się osoby, które z różnych powodów nie uznają tego czasu za znaczący pod względem duchowym. Obchodzenie święta w sercu i umyśle zależy w całości od nas. Obchodzenie go w kontekście społecznym także, choć tutaj wpływ tradycji na życie rodzinne można uznać za rodzaj presji, czasem niezwykle silnej. Jednak podczas świąt możemy podjąć decyzję o nieuczestniczeniu w obchodach w lokalnej wspólnocie (religijnej lub innej), miejscu pracy, a w ekstremalnych przypadkach: w rodzinie. Za to praktycznie żadnego wyboru nie mamy, jeśli chodzi o kulturowy aspekt Bożego Narodzenia. Nawet jeśli ktoś z szanownych czytelników w nocy z 24 na 25 grudnia pełniłby obowiązki załoganta Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, doświadczyłby jakiejś formy bożonarodzeniowych obchodów. Nim zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy (lub nie), praktycznie wszyscy zobaczymy świąteczną ikonografię, usłyszymy muzykę kojarzoną ze świętami (o tak zwanym Whamageddonie porozmawiamy później), wypowiadane szczerze lub nie (w kontekście religijnym lub zupełnie świeckim) życzenia z okazji narodzin Jezusa Chrystusa, choć imię Zbawiciela może się w nich nie pojawić.
Czy na odludziu, w samotności łatwiej uchronić się przed upadkiem – pytają twórcy „The Outrun”.
Pierwszy całkowicie elektryczny model Suzuki został właśnie zaprezentowany w Mediolanie. Produkcja e VITARY rozpocznie się wiosną przyszłego roku, a zapewne latem zobaczymy pierwsze egzemplarze na naszych drogach.
Nowa gra z uniwersum „Gwiezdnych wojen” to świetne wprowadzenie w świat karcianek!
Jedenaście osób opowiada o swoim uzależnieniu od alkoholu.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Wiele osób kojarzy „Greka Zorbę” z tańcem. Tymczasem historia jest czymś więcej, opowiada o przyjaźni, o odnajdywaniu radości w trudnych momentach. Ten filmowy klasyk zawsze robi na mnie wielkie wrażenie.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Na terenie Stanów Zjednoczonych prowadzone mają być "ukierunkowane działania egzekwowania przepisów imigracyjnych". Poinformował o tym w rozmowie z CNN Tom Homan, który w administracji Donalda Trumpa ma zająć się realizacją planu deportacyjnego.
Stoję tutaj przed państwem, żeby uwypuklić tę wyborczą katastrofę - powiedział dziennikarz Krzysztof Stanowski ogłaszając swój start w zbliżających się wyborach prezydenckich.
17-letni Polak uczęszczający do szkoły Rafaela Nadala przekazał do licytacji rakietę oraz piłkę podpisane przez słynnego hiszpańskiego tenisistę. Pieniądze z licytacji zasilą konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
"Rodaków mieszkających za granicą, którym skończyła się ważność paszportu, zapraszamy do uzyskiwania nowych dokumentów" – podkreślił szef MSZ Radosław Sikorski, nawiązując do zapowiedzi Donalda Trumpa ws. masowych deportacji nielegalnych imigrantów z USA.
Polscy pracodawcy są zaniepokojeni rosnącą intensywnością niemieckich kontroli granicznych. Polak wytoczył RFN sprawę w sądzie w Dreźnie.
Emeryci zaczęli wychodzić z długów, ale już wpadają w kłopoty przez wysokie ceny prądu - zaległości z tego tytułu w ciągu roku zwiększyły się o 8,5 mln zł.
Florentino Perez będzie prezesem Realu Madryt co najmniej do 2029 roku. Głosowanie znów nie było potrzebne, bo nikt nie rzucił mu rękawicy.
W przeszłości leczenie ograniczało się do czterech cykli chemioterapii i kończyło się, bo następował zgon chorego. Nowoczesne terapie pozwalają leczyć ich o wiele dłużej – mówi prof. Dariusz M. Kowalski, onkolog.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas