Lityński i ludzki wymiar terminu suwerenność

Kiedy w sobotnie popołudnie zabiorą się państwo do czytania tego wydania „Plusa Minusa", w warszawskim Nowym Świecie Muzyki będziemy kończyli przygotowania do spotkania poświęconego autobiograficznej książce Janka Lityńskiego „Ucieczka do wolności".

Publikacja: 05.11.2021 16:00

Jan Lityński

Jan Lityński

Foto: Fotorzepa, Kuba Kamiński

Wydawnictwo to nie tylko pełnokrwista biografia, ale przede wszystkim erudycyjny, choć bardzo osobisty opis powojennej historii Polski z perspektywy wyjątkowego jej uczestnika, jakim był Lityński. Bo Janek, jak go nazywali bliscy, to nie tylko uczestnik KOR-u, zadeklarowany opozycjonista czasów PRL, ważny członek i ekspert Solidarności, parlamentarzysta czterech kadencji, ale również człowiek o wyjątkowej wrażliwości społecznej, angażujący się w tysiące pozornie beznadziejnych spraw, które służyły w jego przekonaniu Polsce i jej obywatelom.

Pozostało jeszcze 89% artykułu

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Plus Minus
Podcast „Posłuchaj Plus Minus”. Kto decyduje o naszych wyborach?
Plus Minus
„Przy stoliku w Czytelniku”: Gdzie się podziały tamte stoliki
Plus Minus
„The New Yorker. Biografia pisma, które zmieniło Amerykę”: Historia pewnego czasopisma
Plus Minus
„Bug z tobą”: Więcej niż zachwyt mieszczucha wsią
Plus Minus
„Trzy czwarte”: Tylko radość jest czysta