Aktualizacja: 15.12.2020 13:10 Publikacja: 15.12.2020 12:26
Foto: Adobe Stock
Główny epidemiolog kraju Anders Tegnell zapytany, dlaczego Szwecja w odróżnieniu od innych krajów skandynawskich ma znacznie więcej zgonów na Covid -19, zareplikował: –Te kraje mają względnie niską gęstość zaludnienia i małe populacje. U nas także kryją się grupy migrantów. Istnieje zatem wiele różnic między nami i nimi, co czyni nas podobnymi do krajów europejskich.
Wypowiedź wywołała oburzenie, ponieważ niektórzy interpretowali to jako wystąpienie idące na rękę ugrupowaniom wrogim migrantom, jakoby oni mieli rozprzestrzeniać zakażenie koronawirusem. Później epidemiolog jednak tłumaczył, że jego sformułowanie było niefortunne. Chodziło mu bowiem o to, że uchodźcy to grupa szczególnie narażona na infekcję.
Projekt lansowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości nie zapewnia sprawiedliwych rozliczeń z osobami sprzeniewie...
Gdy fiskus będzie miał wątpliwości, powinien je rozstrzygać na korzyść podatnika. Taka zapowiedź pojawia się nie...
Łączenie przez Donalda Tuska patriotyzmu ekonomicznego ze zmierzchem globalizacji jest błędne, ponieważ jedno ni...
Konsekwencją zamieszania wokół debaty prezydenckiej w Końskich może być nie tylko protest wyborczy, ale również...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Upowszechnienie się w Polsce koncepcji „nieistniejącego wyroku” może wywołać nieprawdopodobny chaos w wymiarze s...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas