Macron chce, aby G7 zajęło się płonącą Amazonią

Emmanuel Macron oświadczył, że na szczycie G7 we francuskim Biarritz, który rozpocznie się w sobotę, przywódcy największych gospodarek świata muszą zmierzyć się z pożarami trawiącymi Amazonię - informuje Bloomberg.

Aktualizacja: 23.08.2019 12:45 Publikacja: 23.08.2019 10:22

Macron chce, aby G7 zajęło się płonącą Amazonią

Foto: AFP

arb

"Nasz dom płonie. Dosłownie" - napisał na Twitterze prezydent Francji. "To międzynarodowy kryzys" - dodał.

Umieszczając na agendzie G-7 problem płonącej Amazonii Macron naraża się na "wejście w geopolityczną walkę, której nie może wygrać, jeśli chciałby wymusić odpowiedź na kryzys od Donalda Trumpa, który już wcześniej wycofał USA z paryskiego porozumienia ws. klimatu" - pisze Bloomberg.

79 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Nauka
"Ogromne konsekwencje" decyzji Donalda Trumpa. Wstrzymane badania nad HIV i malarią
Materiał Promocyjny
Przed wyjazdem na upragniony wypoczynek
Nauka
Naukowcy: Olbrzymi podwodny wulkan może wybuchnąć przed końcem 2025 roku
Nauka
Nowy gatunek ptasznika australijskiego. Naukowcy radzą: nie dotykać
Nauka
Badacze odbyli „podróż” do wnętrza Ziemi. Natknęli się na coś nieznanego
Nauka
Tajemniczy wulkan, który ochłodził klimat Ziemi. Naukowcy wreszcie go zlokalizowali