Zmarł bp Józef Zawitkowski. Miał 81 lat

Po długotrwałej chorobie w czwartek zmarł bp Józef Zawitkowski, biskup pomocniczy senior diecezji łowickiej.

Aktualizacja: 29.10.2020 15:26 Publikacja: 29.10.2020 15:15

Bp Józef Zawitkowski (1938-2020)

Bp Józef Zawitkowski (1938-2020)

Foto: Fotorzepa/ Waldemar Kompała

qm

„Kościół Łowicki dziękuje za Jego trud pasterski i poleca Go modlitwie. Terminy uroczystości pogrzebowych zostaną ustalone i podane do wiadomości8 - poinformował w opublikowanym komunikacie ks. dr Stanisław Plichta, kanclerz kurii łowickiej.


„Biskup, poeta, kaznodzieja pokroju ks. Skargi. Serdeczny i skromny człowiek” - napisał o zmarłym ks. Paweł Rytel-Andrianik, były rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Kościół
Zabrali Kościołowi, dali mniejszościom. Symboliczny gest rządu
Kościół
W mieszkaniu księdza odbyła się orgia. Jest decyzja Watykanu
Kościół
Kard. Dziwisz zaprzecza zarzutom ws. molestowania. Duchowny był szantażowany?
Kościół
Kardynał Stanisław Dziwisz zostanie przesłuchany przez komisję ds. pedofilii
Kościół
Homoseksualizm i "ideologia LGBT" obok pedofilii w "Nowennie o czystości kapłanów"