Niebezpieczny olej wycofany ze sprzedaży

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne ws. oleju z ryżu. W produkcie stwierdzono substancje przekraczające dozwolony poziom.

Aktualizacja: 28.05.2020 13:10 Publikacja: 28.05.2020 10:49

Niebezpieczny olej wycofany ze sprzedaży

Foto: Adobe Stock

Chodzi o Rizi, Olej z ryżu w butelkach 500 ml, o numerze partii RBHSSC11A, krótego importerem jest Heuschen.

GIS donosi, że badania przeprowadzone przez władze Niemiec stwierdziły przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu estrów glicydowych (2,37 ± 0,67 mg/kg) oraz wysoki poziom oleju mineralnego (w tym węglowodorów aromatycznych (MOAH): 25,0 ± 7,5 mg/kg i węglowodorów nasyconych (MOSH): 59,5 ± 17,8 mg/kg) w partii oleju z ryżu objętej komunikatem. W oparciu o wyniki Niemcy uznały tę partię oleju za produkt niebezpieczny.

99zł za rok.
Bądź na bieżąco! Czytaj ile chcesz!

Kto zostanie nowym prezydentem? Kto zostanie nowym papieżem? Co się dzieje w USA? Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kraju i ze świata!
Matura i egzamin ósmoklasisty
Matura 2025: język polski. Odpowiedzi i arkusze CKE
Zawody prawnicze
Stowarzyszenia prawnicze chcą odwołania Adama Bodnara. Wnioskują do prezydenta
Prawo dla Ciebie
Operowana robotem da Vinci zmarła. Prawnicy tłumaczą, czym jest eksperyment medyczny
Prawo karne
Wyłudził od Romario miliony. Oszust z Biłgoraja wrócił do Polski
Matura i egzamin ósmoklasisty
Matura i egzamin ósmoklasisty 2025 z "Rzeczpospolitą" i WSiP
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku