Im dalej na zachód, tym więcej sklepów

Są powiaty, w których na sklep spożywczy typu supermarket czy dyskont przypada 3–4 tys. mieszkańców, ale jest też wiele takich, gdzie ta liczba wynosi nawet 80 tys. – wynika z raportu GfK.

Aktualizacja: 02.02.2021 06:05 Publikacja: 01.02.2021 21:00

Im dalej na zachód, tym więcej sklepów

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Z badania, które jako pierwsza opisuje „Rzeczpospolita", wynika, że sieciowych sklepów mimo kurczącego się rynku wciąż przybywa. Nie są jednak rozlokowane równomiernie po kraju. Zgodnie z mapą z raportu „Route to market" największe nasycenie dyskontami widać w pasie wzdłuż zachodniej granicy, w przypadku supermarketów sytuacja jest bardziej wyrównana, niemniej we wschodniej części kraju jest ich zdecydowanie mniej, poza wyspami w postaci większych miast.

Czytaj także: Które sklepy w Polsce są najtańsze, a które najdroższe?

Pozostało jeszcze 91% artykułu

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Handel
Pierwszy sklep, gdzie za wejście trzeba zapłacić
Handel
Polskie marki wygrywają z zagraniczną konkurencją
Handel
UE proponuje USA pokój. I szykuje się na wojnę
Handel
Polacy kupują Gucci i Louis Vuitton także z drugiej ręki
Handel
CCC odwołało debiut Modivo na GPW. Akcje zyskują po wstępnych wynikach kwartału