Unia Europejska kusi Indie, by porzuciły Rosję

Indie to największy importer rosyjskiej broni. Do tej pory nie potępiły rosyjskiej agresji na Ukrainę ani nie zaprzestały kontaktów gospodarczych z agresorem. Bruksela chce to zmienić. Proponuje dostawy broni ze Wspólnoty i wznowienie negocjacji o umowie o wolnym handlu.

Publikacja: 25.04.2022 12:30

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen na spotkaniu z premierem Indii Narendrą Mod

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen na spotkaniu z premierem Indii Narendrą Modi

Foto: PAP/EPA/INDIAN PRESS INFORMATION BUREAU HANDOUT

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen spotka się dziś, 25 kwietnia, z premierem Indii Narendrą Modi. Von der Leyen przybyła do Indii z dwudniową oficjalną wizytą w niedzielę, 24 kwietnia. To jej pierwsza podróż na Subkontynent jako szefowej KE.

Według hinduskiej prywatnej telewizji NDTV (New Delhi Television Ltd) wizyta szefowej KE „jest częścią zachodnich wysiłków mających na celu zachęcenie Indii do zerwania więzi z Rosją”.

Pozostało jeszcze 82% artykułu

Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Gospodarka
Dyrektor Eurofund: Europa powinna starać się zatrzymać inwestorów i przedsiębiorców
Gospodarka
USA oferują Rosji złagodzenie sankcji pod warunkiem trwałego zawieszenia broni
Gospodarka
Samorządy muszą być partnerami w rozwoju państwa
Gospodarka
Janusz Jankowiak: Z retoryki premiera zniknął element wspólnotowy. Przez wybory?
Materiał Partnera
Konieczność transformacji energetycznej i rola samorządów
Gospodarka
„Koniec naiwnej globalizacji”. Tusk chce stawiać na polskie firmy i patriotyzm gospodarczy