Film o Wandzie Rutkiewicz nagrodzony na Festiwalu Górskim im. A. Zawady

Film dokumentalny „Z góry widać lepiej. Wanda Rutkiewicz. Historia Kobiety Niezwykłej”, nad którym patronat medialny ma Rzeczpospolita, otrzymał Nagrodę Publiczności na 28. Festiwalu Górskim im. A. Zawady.

Publikacja: 11.09.2023 12:24

„Z góry widać lepiej. Wanda Rutkiewicz. Historia Kobiety Niezwykłej”

„Z góry widać lepiej. Wanda Rutkiewicz. Historia Kobiety Niezwykłej”

Foto: materiały prasowe

adm

Wanda Rutkiewicz jako trzecia kobieta na świecie i pierwsza Europejka stanęła na Mount Evereście, najwyższym szczycie Ziemi. 23 czerwca 1986 zdobyła zaś szczyt K2 jako pierwsza kobieta. Wybitna polska himalaistka  zaginęła 13 maja 1992 na stokach Kanczendzongi.

Film  „Z góry widać lepiej. Wanda Rutkiewicz. Opowieść o kobiecie niezwykłej” w reżyserii Bartosza Kowalskiego to obraz, który opowiada historię życiowej drogi Wandy Rutkiewicz, nie poprzestając tylko na Himalajach.

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Film
Tilda Swinton wystąpi w 30 kostiumach w Poznaniu
Film
Berlinale 2025: Zaskakujący werdykt filmowego festiwalu
Film
Berlinale 2025: Złoty Niedźwiedź dla norweskiego filmu „Dreams (Sex, Love)”
Film
Classy Monday i Sylwetki w KinoGramie w Fabryce Norblina
Film
Pełną kontrolę nad Jamesem Bondem przejął Amazon. Nie czas umierać?
Materiał Promocyjny
Zrozumieć elektromobilność, czyli nie „czy” tylko „jak”