KUKE może już ubezpieczać inwestycje polskich firm na Ukrainie

Obowiązuje już znowelizowana ustawa o ubezpieczeniach gwarantowanych przez Skarb Państwa, która umożliwia KUKE ponownie obejmowanie ochroną inwestycji polskich firm na Ukrainie, pomimo że trwa tam wojna.

Publikacja: 29.09.2023 13:18

Polska to jeden z głównych sojuszników Ukrainy, a także kraj, który chce uczestniczyć w odbudowie go

Polska to jeden z głównych sojuszników Ukrainy, a także kraj, który chce uczestniczyć w odbudowie gospodarki i infrastruktury sąsiada.

Foto: Adobe Stock

MATERIAŁ POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z KUKE

Oznacza to, że Polska jest pierwszym państwem w Unii Europejskiej (a także w całej Europie), którego regulacje (nowela weszła w życie wczoraj tj. 28 września 2023 r.) związane z ubezpieczaniem eksportu i inwestycji zagranicznych uwzględniają wojnę toczącą się na Ukrainie na skutek rosyjskiej agresji. Znowelizowane przepisy mają na celu kompleksowe wsparcie ekspansji polskiego biznesu w tym kraju, także w zakresie jego odbudowy.

Pozostało jeszcze 90% artykułu

Tylko 69 zł za pół roku czytania.

O tym, jak szybko zmienia się świat. Czy będzie pokój na Ukrainie. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, tłumaczymy, inspirujemy.

Eksport
Ożywienie w stosunkach polsko-islandzkich. Islandia dąży do UE
Eksport
Wyboista droga do wznowienia eksportu mięsa z Polski do Chin
Eksport
Czy Wielka Brytania ma szansę dołączyć do unii celnej UE?
Eksport
Polityka rolna Kazachstanu. Szanse i zagrożenia dla polskich firm
Materiał Promocyjny
Sześćdziesiąt lat silników zaburtowych Suzuki
Eksport
Wielka Brytania wdrożyła trzecią fazę pobrexitowych przepisów granicznych