Aktualizacja: 28.01.2025 02:57 Publikacja: 18.11.2021 11:02
Hotel
Foto: AdobeStock
W listopadzie już tylko 29 proc. hoteli wskazuje na wykorzystanie powyżej 40 proc. miejsc, w tym niespełna jedna piąta obiektów zakłada obłożenie przekraczające 50 proc. – wynika z badania, jakie IGHP przeprowadziła pomiędzy 4 a 10 listopada w przeszło 160 hotelach zlokalizowanych we wszystkich województwach. Z kolei w grudniu trzy czwarte hoteli ma zarezerwowane nie więcej niż 30 proc. miejsc, a w styczniu podobny wynik deklaruje już 82 proc. hoteli. Przy tym w grudniu 40 proc. hoteli ma zaplanowane obłożenie co najwyżej jednej dziesiątej miejsc, a na tak niski poziom rezerwacji w styczniu wskazuje już prawie dwie trzecie hotelarzy.
Jest środa, 15 stycznia – na codzienny podcast „Rzeczpospolitej” o gospodarce „Twój Biznes” zaprasza Bartłomiej Kawałek. Dziś porozmawiamy o negocjacjach Polski w sprawie Krajowego Planu Odbudowy, kontrowersjach wokół Cinkciarza, najnowocześniejszych chipach niedostępnych dla Polski oraz europejskich stoczniach zarabiających na rosyjskich tankowcach.
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
Zdaniem ekspertów pandemia zrewidowała dotychczasowy system wartości przedsiębiorstw. Dodatkowo wchodzące w życie nowe wymogi raportowania zobligują biznes do zwracania większej uwagi na czynniki społeczne i środowiskowe.
Przed rynkiem duże infrastrukturalne zadania inwestycyjne. Trzeba je optymalnie rozplanować. Nie wpędzajmy się znów w kumulację – mówi Wojciech Trojanowski, członek zarządu Strabaga w Polsce.
Fatalna sesja na GPW. WIG20 stracił 2,6 proc. i znów był w ogonie europejskiej stawki.
Fabrycznie nowe Suzuki Vitara i S-Cross są dostępne taniej nawet o 18 tysięcy złotych. Promocja trwa do końca stycznia.
Tempo odchodzenia od węgla w energetyce jest uzależnione od możliwości zapewnienia podstawy systemu, która będzie stabilizować pogodozależne źródła odnawialne do czasu uruchomienia elektrowni jądrowej. Taką rolę może pełnić gaz.
Rozpoczęły się ferie zimowe, a wraz z nimi krajowe i zagraniczne wyjazdy na narty. Przed urlopem warto zadbać o właściwe zabezpieczenie na wypadek niespodziewanych zdarzeń.
Paryżanie przygotowują się do wydarzenia o nazwie La Vaisselle des Chefs. To wielka wyprzedaż przedmiotów pochodzących z najbardziej znanych paryskich restauracji.
Za granicę swoich krajów w 2024 roku podróżowało na całym świecie 1,4 miliarda turystów. Oznacza to wzrost o 11 procent w porównaniu z rokiem 2023. Celem ponad połowy podróżników była Europa. W 2025 roku eksperci radzą "poszukiwanie zrównoważenia i odkrywanie mniej znanych miejsc docelowych".
Wysypisko śmieci na największej wyspie Tajlandii rozrasta się w alarmującym tempie. W tym roku Phuket będzie produkować dwa razy więcej odpadów niż jeszcze trzy lata temu.
2024 rok był dla Maroka rekordowy pod względem liczby turystów. Kraj chętnie odwiedzali zarówno obcokrajowcy, jak i sami Marokańczycy, którzy mieszkają za granicą.
Biura podróży, które zdecydują się na uruchomienie lotów czarterowych do Jordanii, dostaną dotacje od Jordańskiej Organizacji Turystycznej.
Prawie 11,2 miliona turystów zagranicznych odwiedziło w zeszłym roku Dominikanę. To historyczny rekord, ale tamtejszy minister turystyki jest przekonany, że w tym roku wynik będzie jeszcze lepszy.
Po latach debat rząd Portugalii oficjalnie dał zielone światło na budowę nowego lotniska w Lizbonie. Powstanie ono w Alcochete, na wschód od stolicy kraju. Budowa potrwa około sześciu lat i będzie kosztować nawet 9 miliardów euro.
Kryzys polityczny nie zaszkodził Francji w turystyce, bo dzięki olimpiadzie ten kraj odwiedziło 100 mln gości, którzy zostawili 71 mld euro. A ten rok zapowiada się jeszcze lepiej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas