Aktualizacja: 10.03.2021 14:35 Publikacja: 10.03.2021 14:13
Foto: Adobe Stock
Firma deklarowała niedawno, że chce stawiać nawet 100 takich maszyn tygodniowo. To dlatego operator zdecydował się na budowę nowej fabryki tych urządzeń. Zakład, wraz z centrum badawczo-rozwojowym, dwoma laboratoriami i showroomem, powstanie w ramach nowo tworzonego parku City Logistics Kraków Airport. Obiekt InPostu zajmie łącznie ponad 7 tys. m kw. Fabryka ruszy w czerwcu br.
Nowy zakład zlokalizowany będzie przy węźle Balice II A4 pod Krakowem. Oprócz produkcji paczkomatów (włączając w to elektromontaż modułów z ekranami dotykowymi) prowadzone będą tam prace rozwojowe i testy nowych rozwiązań. Rafał Brzoska, prezes spółki, która niedawno zadebiutowała na giełdzie w Amsterdamie, podkreśla, że zapotrzebowanie na nowe urządzenia zarówno w Polsce, jak i w Europie, szybko rośnie.
McKinsey jest o krok od zawarcia porozumienia w wysokości 600 mln dolarów z rządem USA w sprawie kryzysu opioidowego. Firma konsultingowa jest oskarżana o pomoc producentom opioidów w zwiększeniu sprzedaży.
Nie spodziewam się, że dojdzie do przełamania frontu w takim klasycznym znaczeniu tego słowa, że w ciągu kilku dni Rosjanie wejdą na kilkadziesiąt kilometrów w ukraińską głębię – prognozuje analityk wojskowości Konrad Muzyka z Rochan Consulting.
Bezpośrednie loty z Warszawy do Tajpej i możliwe inwestycje Foxconnu – to wiadomości z polsko-tajwańskiego forum biznesowego w Warszawie.
Waszyngton chce zmienić przepisy regulujące globalną sieć podmorskich kabli obsługujących ponad 98 proc. międzynarodowego ruchu internetowego. To skutek niedawnych uszkodzeń dwóch takich połączeń na dnie Bałtyku.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Start-up założony przez Filipa Kozerę chce zrewolucjonizować tworzenie narzędzi AI. Cieszy, że inwestorzy wyłożyli na niego właśnie fortunę, ale i martwi, że polskie technologie wypływają za granicę.
W Europie nowych magazynów buduje się mniej niż w poprzednich latach, ale i tak w Polsce powstaje ich najwięcej.
Rynek magazynowy dostanie wiatru w żagle po przyjęciu ustawy o funduszach inwestujących w nieruchomości.
Liczba rozpoczynanych inwestycji magazynowych w całej Unii Europejskiej maleje od 2021 roku. Obiekty stają się coraz bardziej ekologiczne – wynika z raportu Newmark Polska.
Obawa przed barierami celnymi i wojną handlową zachęci do szybkich zakupów, co zwiększy zapotrzebowanie na transport. Wzmożenie nie musi jednak oznaczać ożywienia gospodarczego.
Spółka zainwestowała miliard złotych w logistykę, stawia maszyny w rekordowych ilościach i zdobywa nowych klientów.
Budynki naruszają tkankę planety. Każdy wybudowany obiekt to tysiące kilogramów CO2, które lecą do atmosfery. Dlatego musimy być pewni, co i czy budować. Transparentność pomaga liderom nieruchomości podejmować lepsze decyzje – mówi Tomasz Ogrodzki, prezes REDD.
Cool BTS Gdańsk zaoferuje ok. 21 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowo-socjalnej. To obiekt BTS dla Nagel Group.
Rynek logistyki kontraktowej szybko koncentruje się. W Wielkiej Brytanii wiodący gracze, czyli GXO i Wincanton, nie połączą się, chyba że do 7 listopada przedstawią kroki zapobiegające nadmiernej koncentracji.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas