Aktualizacja: 10.08.2023 07:28 Publikacja: 10.08.2023 03:00
Właściciele obiektów noclegowych musieli zrewidować politykę cenową
Foto: Shutterstock
Średnia cena za osobę za noc dla całego kraju według rezerwacji dokonanych na długi weekend sierpniowy wynosi nieco ponad 101 zł i jest niższa niż dotychczasowa średnia dla sezonu (114 zł), co oznacza, że turyści wybierają spośród tańszych ofert. Ale i właściciele obiektów noclegowych także zrewidowali politykę cenową.
– Musimy zacisnąć zęby i przetrwać – mówi Leszek Mięczkowski, prezes Grupy Dobry Hotel, która zarządza 20 hotelami w Polsce. – W miastach, zwłaszcza w Krakowie, Zakopanem czy Trójmieście, sytuacja nie jest najgorsza. Ale już np. w Jastarni w Domu Zdrojowym goście w tym roku nie dopisali – przyznaje. W ostatniej chwili wypełnił się należący do tej grupy Hotel na Ptasiej Wyspie w Mikołajkach.
Wydarzenie Polska Moc Biznesu łączy przedsiębiorców, milionerów, małych przedsiębiorców, korporacje z organizacjami pozarządowymi, stowarzyszeniami i fundacjami. To miejsce wzajemnej inspiracji. W tym roku szczególnie wiele miejsca poświęcimy bezpieczeństwu i sprawom społecznym – zapowiada Artur Beck, pomysłodawca i producent wydarzenia Polska Moc Biznesu.
Spółka kontrolowana przez francuski rząd łamie polskie prawo i naraża polski Skarb Państwa na wielkie straty podatkowe – ostrzega Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Szarą Strefą Gier i Zakładów Wzajemnych „Graj Legalnie”.
Już 2 grudnia, na PGE Narodowym w Warszawie, odbędzie się Kongres Społeczno-Gospodarczy Polska Moc Biznesu 2024 – jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowych w kraju. Kongres łączy liderów biznesu, przedstawicieli administracji publicznej, organizacji pozarządowych i środowiska naukowego, by wspólnie kreować rozwiązania wspierające gospodarkę opartą na zrównoważonym rozwoju i społecznej odpowiedzialności.
Wioska na włoskiej Sardynii chce przyciągnąć nowych mieszkańców. Po wyborach prezydenckich w USA stawia na Amerykanów rozczarowanych wynikiem głosowania. Domy można kupić już za 1 euro.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Wilno zainwestuje prawie 11,2 mln euro w rozbudowę fabrykę broni Giraites, co podwoi jej moce produkcyjne. W połowie roku rząd podpisał umowę z niemieckim Rheinmetall na budowę nowych zakładów amunicji, a we wrześniu z amerykańskim gigantem technologii obronnej Northrop Grumman International Trading.
Już jutro Pałac Kultury i Nauki zamieni się w globalne centrum turystyki, goszcząc ponad 180 wystawców z 29 krajów. Odkryj wyjątkowe oferty, poznaj innowacyjne rozwiązania, zainspiruj się fascynującymi opowieściami podróżników i nawiąż cenne kontakty biznesowe. Dołącz do tego niezwykłego wydarzenia, które kształtuje przyszłość podróżowania!
- Idą dobre czasy dla turystyki polskiej i europejskiej - mówił podczas otwarcia Międzynarodowych Targów Turystycznych ITTF Warsaw wiceminister sportu i turystyki Piotr Borys. - W pierwszych trzech kwartałach tego roku przyjechało do Polski pięć i pół procent więcej turystów niż w tym samym czasie 2019 roku, a turystyka wyjazdowa rośnie o 25 procent.
Na krakowskim lotnisku zainaugurowano nowe połączenie linii Pegasus Airlines - do tureckiego miasta Izmir.
Bałtowski Kompleks Turystyczny, zwany popularnie Juraparkiem, od nazwy największej atrakcji, został tegorocznym laureatem Złotego Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej. Nagrody rozdano podczas środowej gali.
91,5 miliona pasażerów z zagranicy przyleciało w pierwszych dziesięciu miesiącach do Hiszpanii. To o 11,3 procent więcej niż przed rokiem. Największy wzrost zanotowała Andaluzja, choć nadal liderem pod względem liczby podróżnych jest Madryt.
Nie kończą się niejasności wokół planów Ministerstwa Sportu i Turystyki wprowadzenia opłaty turystycznej. Minister Sławomir Nitras raz rozwija wizję, jak opłata ma działać, innym razem odcina się od niej.
Lotnisko Chopina w Warszawie w październiku odprawiło niemal 1,9 mln pasażerów. To o 14,6 proc. więcej niż w ubiegłym roku. I więcej niż prognozował wcześniej port.
W październiku warszawskie Lotnisko Chopina odprawiło prawie 1,9 miliona pasażerów. Wzmożony ruch wywołuje problemy z dostępnością miejsc postojowych, zwłaszcza w okresie zimowym, gdy jedna z płyt służy do odladzania maszyn.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas