Antybrexitowe „airbagi” brytyjskich firm

Na 40 dni przed wyjściem W. Brytanii z Unii firmy zaczynają awaryjne przygotowania do twardych warunków rozstania, aby zapewnić sobie dość gotówki i personelu w razie poważnych zakłóceń — podała firma audytorska KPMG.

Aktualizacja: 18.02.2019 07:55 Publikacja: 18.02.2019 07:47

Antybrexitowe „airbagi” brytyjskich firm

Foto: Airbus

Jeśli premier Theresie May nie uda się przekonać parlamentu do poparcia wynegocjowanej umowy, to będzie musiała zdecydować, czy odroczyć termin rozstania albo czy wtrącić piątą gospodarkę świata w chaos i wyjście z Unii bez mowy.

- Firmy testują obecnie airbagi swych przygotowań do brexitu — stwierdził szef działu KPMG UK, James Stewart. — Czas to luksus, jakiego już nie mamy, więc ludzie sami przygotowują się do możliwych natychmiastowych skutków. Po zestawie kiepskich danych o gospodarce i niepewności o brexit wykraczającej swymi rozmiarami poza punkt, który większość zakładała, nastroje w firmach pogarszają się — dodał.

Pozostało jeszcze 83% artykułu

Tylko 69 zł za pół roku czytania.

O tym, jak szybko zmienia się świat. Czy będzie pokój na Ukrainie. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, tłumaczymy, inspirujemy.

Biznes
Wiceprezes chińskiej BYD: Dla nas wyzwaniem jest dotarcie do konsumenta. Potem już idzie łatwo
Biznes
Wielkie zwolnienia w fabrykach aut i części
Biznes
Rosjanie podlizują się Muskowi. Nazwali go „wyjątkowym liderem”
Biznes
Marchewka Putina dla Trumpa. Zarobi tajemnicza firma i Kreml
Materiał Promocyjny
Konieczność transformacji energetycznej i rola samorządów
Biznes
Kto straci, a kto zyska na amerykańskich cłach? Banki obawiają się darmowych kredytów
Materiał Promocyjny
Sezon motocyklowy wkrótce się rozpocznie, a Suzuki rusza z 19. edycją szkoleń