Aktualizacja: 24.04.2015 16:34 Publikacja: 24.04.2015 16:34
Foto: Bloomberg
Powodem było stanowisko amerykańskich władz regulacyjnych, które obawiały się, że połączenie będzie miało negatywne skutki dla zwykłego konsumenta.
W krótkim oświadczeniu dyrektor wykonawczy Comcastu Brian Roberts wyjaśnił, iż umowa została skonstruowana w taki sposób, że obie strony dość łatwo mogą się z niej wycofać. Wyceniane na 45 miliardów dolarów połączenie dwóch gigantów telewizji kablowej miało być jedną z największych fuzji w sektorze medialnym w ostatnich latach.
McKinsey jest o krok od zawarcia porozumienia w wysokości 600 mln dolarów z rządem USA w sprawie kryzysu opioidowego. Firma konsultingowa jest oskarżana o pomoc producentom opioidów w zwiększeniu sprzedaży.
Nie spodziewam się, że dojdzie do przełamania frontu w takim klasycznym znaczeniu tego słowa, że w ciągu kilku dni Rosjanie wejdą na kilkadziesiąt kilometrów w ukraińską głębię – prognozuje analityk wojskowości Konrad Muzyka z Rochan Consulting.
Bezpośrednie loty z Warszawy do Tajpej i możliwe inwestycje Foxconnu – to wiadomości z polsko-tajwańskiego forum biznesowego w Warszawie.
Waszyngton chce zmienić przepisy regulujące globalną sieć podmorskich kabli obsługujących ponad 98 proc. międzynarodowego ruchu internetowego. To skutek niedawnych uszkodzeń dwóch takich połączeń na dnie Bałtyku.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Start-up założony przez Filipa Kozerę chce zrewolucjonizować tworzenie narzędzi AI. Cieszy, że inwestorzy wyłożyli na niego właśnie fortunę, ale i martwi, że polskie technologie wypływają za granicę.
Podejrzana przesyłka, skierowana do CNN, została przechwycona w poniedziałek w placówce pocztowej w Atlancie - poinformowała amerykańska telewizja.
T-Mobile US Inc. i Sprint Corp. są gotowe do połączenia się w jedną spółkę. W wyniku połączenia powstanie gigant sieci komórkowej, który będzie konkurować z liderami branży - AT & T Inc. i Verizon Communications Inc.
Amerykański departament sprawiedliwości uniemożliwi przejęcie Time Warnera przez AT&T wytaczając firmom proces sądowy. Koncerny uważają to za posunięcie polityczne, wymierzone z należącą do Time Warnera krytykowaną przez Donalda Trumpa stację CNN.
To będzie największa fuzja w USA w tym roku. Giganci na rynku telekomunikacyjnym i telewizyjno-rozrywkowym połączą siły.
Koncern przejmuje 10 proc. udziałów w Hulu, dzięki czemu stanie się kolejnym udziałowcem platformy, która współzależy dziś do Disneya, 21st Century Fox i Comcastu.
Patrick Drahi - właściciel spółki Altice dorobił się gigantycznego majątku wycenianego na ponad 25 mld dol. Teraz szykuje się do dwóch dużych przejęć na amerykańskim rynku sieci kablowych.
Po odwołaniu w zeszłym tygodniu fuzji Time Warner Cable z Comcast pojawił się nowy chętny na przejęcie amerykańskiego giganta medialnego: francuska spółka Altice.
Comcast Corp. potwierdził w piątek decyzję o rezygnacji z fuzji z Time Warner Cable Inc.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas