Aktualizacja: 20.07.2021 06:13 Publikacja: 19.07.2021 20:02
Chiński rynek finansowy długo był pchany w górę przez krajowe giganty cyfrowe. Działania regulatorów wobec tych spółek są jednak coraz ostrzejsze. Na zdjęciu: centrum finansowe w Szanghaju
Foto: Pavel L Photo and Video/Shutterstock
Chińscy regulatorzy coraz śmielej działają przeciwko firmom technologicznym. O ile w poprzednich dekadach raczej sprzyjali budowie „narodowych championów cyfrowych", o tyle obecnie zaczynają blokować ich ekspansję oraz ograniczać im możliwość pozyskiwania kapitału na giełdach zagranicznych.
To już kolejny sygnał, że regulatorzy z ChRL zaostrzają politykę wobec własnych gigantów cyfrowych i zwiększają kontrolę nad rynkiem.
Po niemieckim koncernie Rheinmetall, także francuski Thales otworzy fabrykę na Ukrainie. Będzie produkować sprzęt wojskowy z najwyższej technologicznej półki.
Każdego dnia w domach i mieszkaniach generowane są olbrzymie ilości śmieci. Wszystkie z nich powinny trafić do odpowiednich pojemników. Choć zasady segregacji są dość proste, w niektórych przypadkach mogą pojawić się wątpliwości. Gdzie wyrzucić woreczek po ryżu?
W Stanach Zjednoczonych każdego dnia używa się pół miliarda słomek – tak wynika z bardzo luźnych szacunków. Największym nabywcą jest rząd federalny, który kupuje więcej słomek niż jakakolwiek inna grupa w USA. Słomki są używane w parkach narodowych, budynkach federalnych i ambasadach, między innymi.
TikTok jest ponownie dostępny w amerykańskich sklepach z aplikacjami Apple i Google po tym, jak prezydent Donald Trump odroczył wprowadzenie zakazu chińskiej platformy mediów społecznościowych do 5 kwietnia.
Polska negocjuje zakup okrętów podwodnych w ramach programu Orka. Stany Zjednoczone szykują nowe cła, które mogą objąć Unię Europejską. Tymczasem rząd przedstawił nowy program mieszkaniowy, który wyklucza deweloperów i fliperów.
Miliarder Elon Musk, który obecnie kieruje Departamentem Efektywności Rządowej USA (DOGE), poparł pomysł zamknięcia portalu i stacji radiowej Radio Wolna Europa oraz rozgłośni Głos Ameryki, które są finansowane przez rząd USA.
Ankietowani w sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski odpowiedzieli na pytanie: „Jak po roku zmian ocenia Pan/Pani rzetelność i jakość mediów publicznych?".
Kolejny raz kręcę głową z niedowierzaniem i przeklinam swoją naiwność.
Rosja poinformowała w czwartek, że cofnęła akredytację moskiewskiemu korespondentowi „Le Monde” z powodu odmowy wydania wizy rosyjskiemu reporterowi przez Paryż.
Najbardziej opiniotwórczym tytułem prasowym 2024 r. została „Rzeczpospolita”. Według raportu Instytutu Monitorowania Mediów, w ubiegłym roku była cytowana ponad 44 tysiące razy.
Ponad sześciokrotnie więcej użytkowników i trzynastokrotnie więcej odsłon niż przed rokiem - portal wiescirolnicze.pl, należący do RP Digital, podmiotu zależnego od Gremi Media zanotował rewelacyjne wyniki oglądalności w styczniu 2025 r. Dzięki temu znalazł się w ścisłej czołówce serwisów branżowych o tematyce rolniczej.
Rusza kluczowa odsłona sporu o władzę w fundacjach założonych przez miliardera. Sąd w Liechtensteinie zbiera się w tym tygodniu. Kiedy wyda decyzję?
Z dzisiejszego galimatiasu wyjdziemy pewnie silniejsi i dojrzalsi, a świat, również nasz świat, będzie zmierzał w lepszą stronę
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas