Krzysztof Bachta złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu Aliora z dniem 12 maja – podał bank w raporcie bieżącym o godz. 1 w nocy. Przyczyn rezygnacji nie podano. „Rada nadzorcza przyjęła rezygnację i wyraziła podziękowania dla pana Krzysztofa Bachty za jego wkład w budowanie pozycji rynkowej banku” – czytamy w komunikacie.
Bachta sprawował swoją funkcję półtora roku - został powołany na stanowisko p.o. prezesa Aliora w połowie października 2018 r., zgodę od KNF na kierowanie bankiem otrzymał na początku 2019 r. Związany z PZU (główny akcjonariusz Aliora). W latach 2007–2010 z ramienia BCG doradzał polskim bankom w zakresie strategii. Zajmował się rozwojem w bankach, budową modeli ryzyka, analiz związanych z przejęciami i redukcją kosztów. Karierę rozpoczął w 2003 r. w Ernst & Young Polska. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej i Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada dyplom CEMS Master in International Management uzyskany na Universita’ Luigi Bocconi w Mediolanie. Ukończył Advanced Management Program na IESE Business School University of Nava.
Jednocześnie rada nadzorcza powołała do zarządu Iwonę Dudę powierzając jej stanowisko wiceprezesa i kierowanie pracami zarządu. Upoważniono też przewodniczącego rady nadzorczej Tomasza Kulika do podpisania wniosku do Komisji Nadzoru Finansowego o wyrażenie zgody na powołanie Iwony Dudy na prezesa banku.
Iwona Duda od ponad 20 lat związana z rynkiem finansowym. Ostatnio pełniła funkcję doradcy prezesa Narodowego Banku Polskiego i członka rady nadzorczej Banku Ochrony Środowiska. W latach 2006-2008 była zastępcą przewodniczącego KNF, wcześniej jako pełnomocnik prezesa rady ministrów tworzyła UKNF (powstał z połączenia Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd). Pełniła także funkcję zastępcy przewodniczącego Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych oraz dyrektora Departamentu Rozwoju Rynku Finansowego w Ministerstwie Finansów.
Pracowała także jako doradca w Departamencie Zarządzania Strategicznego Narodowego Banku Polskiego. Od 1998 do 2005 r. jako dyrektor departamentu tworzyła i nadzorowała rozwiązania w zakresie III filara systemu emerytalnego w Urzędzie Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi, a następnie w Urzędzie Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych nadzorowała rynek pośredników ubezpieczeniowych.