Bartosz Węglarczyk

Bartosz Węglarczyk

Zastępca redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej". Redaktor naczelny rp.pl

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1989 r. w "Gazecie Wyborczej", wieloletni korespondent zagraniczny tej gazety w Moskwie, Brukseli i Waszyngtonie. Laureat Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za obsługę rozszerzenia NATO.

Zapraszamy na rozmowę z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim

Jeżeli Ukrainy nie będzie w NATO, jeśli Ukraina nie będzie miała gwarancji bezpieczeństwa, to wtedy pan (Karol) Nawrocki powinien już zacząć ćwiczyć, bo może się okazać, że będzie musiał wziąć broń do ręki, by wspólnie ze swoimi rodakami bronić swego kraju - mówi prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w rozmowie z polskimi mediami.

Marihuana na receptę

Od zeszłego piątku możliwa jest pełna refundacja importu leków zawierających leczniczą marihuanę. Oznacza to, że pacjenci, którzy za całą terapię z wykorzystaniem tego typu leków płacą obecnie kilka tysięcy złotych, od teraz zapłacą znacznie mniej. Dotyczy to szczególnie ciężko chorych dzieci i ludzi ze stwardnieniem rozsianym. Komentują Andrzej Gajcy i Bartosz Węglarczyk z "Rzeczpospolitej".

Węglarczyk: Spirala klęski

Ostra retoryka oblężonej twierdzy jest skuteczna w polityce wewnętrznej, ale szkodzi naszej pozycji w świecie.

Prawybory w USA - dzień zwycięstwa Trumpa?

Kandydaci w wyborach prezydenckich w USA mieli do tej pory ułatwione zadanie. Skupiali się na poszczególnych stanach. Teraz muszą pokazać swoją siłę w skali kraju. Komentuje Bartosz Węglarczyk z "Rzeczpospolitej".

Turyści aresztowani za grę w brydża

Tajska policja chce oskarżyć grupę emerytów m.in. za nielegalne posiadanie kart do gry.

Rezygnacja z caracali to decyzja polityczna

Każda decyzja o kupnie nowoczesnego sprzętu wojskowego ma po części charakter ekonomiczny, a po części polityczny. Z tym że aspekt polityczny jest dużo ważniejszy.

Co wiemy po Iowa

Oboje wygrali. Ale doskonały dzień dla Cruza to niekoniecznie tak dobry dzień dla Clinton.

Węglarczyk: Prawa europejskie tworzą także Polacy

Polacy budują swą opinię o Unii Europejskiej na podstawie tego, co słyszą codziennie z ust polityków w telewizji, radiu i gazetach. Niestety, często jest to nieprawda, skażona w najlepszym razie politycznym sporem, a w najgorszym – ignorancją.

Zmarła sławna polska szpieg

Stephanie Czech Rader była Amerykanką polskiego pochodzenia i w pierwszych latach powojennych była główną specjalistką wywiadu USA ds. polskich. Zmarła kilka dni temu w wieku 100 lat.

Debata w PE o Polsce za nami

Debatę w PE na temat sytuacji w Polsce mamy już za sobą, nie pociągnie ona za sobą żadnych kolejnych skutków dla Polski. Od jutra możemy zacząć o niej zapominać. Komentuje Bartosz Węglarczyk z "Rzeczpospolitej"