Natalia Gaweł

Gdy gra staje się nośnikiem reklamy

Baner z logo Adidas na boisku piłkarskim w grze „FIFA” czy stojący na podjeździe willi Simsów samochód Renault to nie przypadek. To przemyślana strategia marketingowa, która ma zaprezentować nam produkt, a następnie zachęcić do jego zakupu.

Audyt własności intelektualnej – czy warto go przeprowadzić?

Wiele organizacji wciąż stawia dobra intelektualne na drugim planie nie zdając sobie sprawy z tego, jak istotną część majątku mogą one stanowić. Co więcej, wiele spośród nich często nawet nie wie, czy w ogóle jakieś dobra intelektualne posiada. Warto je zidentyfikować przeprowadzając audyt własności intelektualnej.

Prawa własności intelektualnej zagranicznych firm opuszczających Rosję zagrożone

W ostatnich dniach byliśmy obserwatorami eksodusu wielu zachodnich firm z rynku rosyjskiego. Jego skutkiem była chęć skorzystania przez rosyjskie społeczeństwo po raz ostatni z oferowanych przez te firmy dóbr.

Aukcja napojów alkoholowych

W okresie pandemii przeważająca część życia toczy się w sieci. Szczególną popularność zyskały internetowe zakupy. Czy jednak przez Internet można kupić wszystko, np. alkohol na aukcji internetowej?

Sądy własności intelektualnej: wyspecjalizowane sądy i łatwiejsze pozyskiwanie dowodów

Od 1 lipca 2020 r. obowiązują przepisy regulujące odrębne postępowanie cywilne w sprawach własności intelektualnej. Wprowadzono m.in. ułatwienia w pozyskaniu środków dowodowych na potwierdzenie naruszenia dóbr intelektualnych.

Strój Mikołaja jako wzór przemysłowy

Czerwona czapka z pomponem, czerwona kurtka przepasana czarnym pasem, grube czerwone spodnie i porządne zimowe buty - równie czerwone jak reszta stroju, to atrybuty Świętego Mikołaja.

Podatek piwny może być zaskoczeniem dla firm

Część przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawy, że podanie klientowi piwa w kuflu z logo producenta czy postawienie w sklepie opatrzonej nim lodówki, może wiązać się dodatkowym zobowiązaniem finansowym.

Referencje w zamówieniach publicznych

Aby przy ubieganiu się o zamówienie publiczne skorzystać z know-how firmy znajdującej się w likwidacji lub w upadłości, potencjalny wykonawca zamówienia może nabyć zorganizowaną części takiego przedsiębiorstwa.