Maciej Kacymirow

Maciej Kacymirow

Radca prawny, doradca podatkowy. Kancelaria prawna Greenberg Traurig, w której obecnie pełni funkcję Partnera Lokalnego.

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w doradztwie klientom, w tym czołowym funduszom private equity, międzynarodowym grupom kapitałowym i spółkom publicznym, w zakresie skomplikowanych kwestii podatkowych, prawa handlowego i złożonych transakcji biznesowych. Wykorzystując rozległą znajomość polskich i międzynarodowych regulacji podatkowych, zapewnia klientom proaktywne wsparcie w zakresie oceny i optymalizacji zobowiązań podatkowych związanych z transgranicznymi restrukturyzacjami, fuzjami i przejęciami, joint ventures oraz działaniami na rynkach kapitałowych. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu z zakresu prawa korporacyjnego zapewnia klientom kompleksowe podejście do wyzwań biznesowych. Jako zaufany doradca wspiera klientów w ocenie ryzyka i korzyści strategii podatkowych dotyczących ich transakcji i inwestycji biznesowych. Posiada również doświadczenie w prowadzeniu sporów podatkowych i postępowań sądowych.

Sztuczna inteligencja pomoże sędziom, ale ich nie zastąpi

Teza 1: Sztuczna inteligencja powinna być postrzegana jako realne narzędzie ułatwiające pracę sędziów.

Sztuczna inteligencja powinna być postrzegana jako realne narzędzie ułatwiające pracę sędziów.

Teza 2: Sztuczna inteligencja może być efektywnym wsparciem w orzekaniu i odblokować sądownictwo z dużej ilości spraw.

Sztuczna inteligencja może być efektywnym wsparciem w orzekaniu i odblokować sądownictwo z dużej ilości spraw.

Teza 3: Rozwiązania sztucznej inteligencji powinny być wykorzystywane w sądach jedynie w ograniczonym zakresie i służyć np. automatyzacji procedur i powtarzalnych czynności, co pozwoliłoby sędziom szybciej przygotować się do rozpraw.

Rozwiązania sztucznej inteligencji powinny być wykorzystywane w sądach jedynie w ograniczonym zakresie i służyć np. automatyzacji procedur i powtarzalnych czynności, co pozwoliłoby sędziom szybciej przygotować się do rozpraw.

AI pomoże prawnikom, ale opłaty za ich pracę raczej nie spadną

Teza 1: Sztuczna inteligencja może zastąpić prawników w wykonywaniu wielu kluczowych czynności i zrewolucjonizować rynek usług prawnych.

Sztuczna inteligencja może zastąpić prawników w wykonywaniu wielu kluczowych czynności i zrewolucjonizować  rynek usług prawnych.

Teza 2: Sztuczna inteligencja może pomóc prawnikom w wykonywaniu ich pracy, ale to ludzkie umiejętności, takie jak kreatywność, empatia i rozumienie kontekstu społecznego, pozostaną niezastąpione w tej dziedzinie.

Sztuczna  inteligencja  może pomóc prawnikom w wykonywaniu ich pracy, ale to ludzkie umiejętności, takie jak kreatywność, empatia i rozumienie kontekstu społecznego, pozostaną niezastąpione w tej dziedzinie.

Teza 3: Używanie sztucznej inteligencji będzie domeną dużych kancelarii prawniczych, mniejszym firmom prawniczym nie będzie ona potrzebna.

Używanie sztucznej inteligencji będzie domeną  dużych kancelarii prawniczych, mniejszym firmom prawniczym nie będzie ona potrzebna.