Fiskus zmienił negatywną linię interpretacyjną. Twierdzi teraz, że jeżeli fundatorami są małżonkowie i wnieśli oni mienie do założonej przez siebie fundacji rodzinnej po połowie, to cała wartość wypłacanego im świadczenia jest zwolniona z PIT.
Zarządzanie fundacją rodzinną może zostać powierzone fundatorowi/beneficjentowi tej fundacji na podstawie kontraktu menedżerskiego. Jak organy podatkowe interpretują takie rozwiązanie?
Wynajmowanie przez fundację rodzinną apartamentów na zasadach najmu krótkoterminowego, będzie stanowiło działalność dozwoloną – orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku. Jakie są konsekwencje podatkowe tego wyroku?
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wypowiadał się już kilkukrotnie co do możliwości wnoszenia wierzytelności do fundacji rodzinnej. Co wynika z interpretacji?
Jednym z najważniejszych obowiązków dotyczących fundacji rodzinnej jest weryfikacja jej działań pod kątem prawidłowości, rzetelności, godności z prawem, celem oraz dokumentami.
Zarząd jest kluczowym organem fundacji rodzinnej. Jednym z jego podstawowych zadań jest dbanie o wykonywanie woli fundatora, zarówno w perspektywie krótko jak i długoterminowej, zwłaszcza po śmierci fundatora.
Fundacja rodzinna właśnie obchodzi swoje pierwsze urodziny. O dużym zainteresowaniu tą instytucją świadczą: wydanie ponad 50 dotyczących jej interpretacji, jednej opinii zabezpieczającej i kilku wyroków wojewódzkich sądów administracyjnych.
Przeniesienie przedsiębiorstwa nie podlega opodatkowaniu VAT, jeżeli całość przekazanych składników umożliwia kontynuację samodzielnej działalności gospodarczej przez nabywcę.
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydał kolejną interpretację indywidulaną dotyczącą fundacji rodzinnej. Tym razem sprawa dotyczyła podatku od towarów i usług.