COVID-19: Miliardy ludzi nie otrzymają szczepionki do 2024 roku?

Jak informuje agencja Reutera, z dokumentów programu COVAX, globalnej inicjatywy, zrzeszającej rządy i wytwórców farmaceutycznych, działającej w celu zapewnienia szczepionek przeciw COVID-19 dla najbardziej potrzebujących, wynika, że miliardy ludzi mogą nie otrzymać szczepionki aż do 2024 roku.

Aktualizacja: 16.12.2020 16:32 Publikacja: 16.12.2020 16:25

COVID-19: Miliardy ludzi nie otrzymają szczepionki do 2024 roku?

Foto: AdobeStock

adm

COVAX to globalna inicjatywa, zrzeszająca rządy i wytwórców farmaceutycznych, działająca w celu zapewnienia szczepionek przeciw COVID-19 dla najbardziej potrzebujących. Głównym celem COVAX jest przyspieszenie opracowania i produkcji szczepionek przeciwko COVID-19 oraz zapewnienia sprawiedliwego ich dostępu dla wszystkich krajów na świecie.

Jak informuje agencja Reutera, autorzy raportu, który przygotował Citibank dla zarządu GAVI, sojuszu, który z Światową Organizacją Zdrowia (WHO) uruchomił program, uważają, że istnieje „duże ryzyko niepowodzenia w skutecznym jego ustanowieniu". Problemy, które mogą się pojawić związane są między innymi z brakiem funduszy, ryzykiem finansowym czy trudnościami logistycznymi. Co więcej, szczepionki, które zostały zamówione przez COVAX, są preparatami o niższej cenie, nad którymi wciąż prowadzone są badania.

Tylko 69 zł za pół roku czytania.

O tym, jak szybko zmienia się świat. Czy będzie pokój na Ukrainie. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, tłumaczymy, inspirujemy.

Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1111
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1110
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1109
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1108
Materiał Promocyjny
Sześćdziesiąt lat silników zaburtowych Suzuki
Świat
Niemcy przed decyzją wartą setki miliardów euro. Jest kilka zagrożeń