Katastrofa hiszpańskiego myśliwca. F-18 spadł na ziemię

Myśliwiec F-18 hiszpańskich sił powietrznych, stacjonujący w Saragossie, rozbił się w sobotę na terenie bazy wojskowej.

Publikacja: 20.05.2023 14:50

Wypadek F-18 w hiszpańskiej Saragossie

Wypadek F-18 w hiszpańskiej Saragossie

Foto: Twitter/NEXTA

Według źródeł hiszpańskiej Straży Obywatelskiej, wypadek miał miejsce o godzinie 12:10, kiedy pilot przelatywał nad bazą i wykonywał manewry pokazowe. W tym momencie, z wciąż nieznanych przyczyn, samolot rozbił się o ziemię.

Pilot w porę aktywował system i był w stanie się katapultować. Doznał jedynie obrażeń nóg. Został natychmiast przetransportowany śmigłowcem do centrum medycznego, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Wypadki
Zaginiony samolot pasażerski odnaleziony na Alasce. Nikt nie przeżył katastrofy
Wypadki
Katastrofa samolotu w Sao Paulo. Maszyna spadła na miasto
Wypadki
Kolejna katastrofa lotnicza w USA. W Filadelfii samolot spadł na domy. „Wielka kula ognia”
Wypadki
To jest przyczyna katastrofy w Waszyngtonie? Donald Trump ujawnia
Wypadki
Katastrofa lotnicza w Waszyngtonie. Polka wśród ofiar