Reklama

Grał w "Gladiatorze" i "Notting Hill". John Shrapnel nie żyje

W wieku 77 lat zmarł brytyjski aktor teatralny John Shrapnel, znany także z wielkiego ekranu. Wystąpił m.in. w "Gladiatorze" i "Notting Hill".

Publikacja: 20.02.2020 08:18

Grał w "Gladiatorze" i "Notting Hill". John Shrapnel nie żyje

Foto: Johan Persson / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)

zew

Według brytyjskich mediów, John Shrapnel zmagał się z chorobą nowotworową.

Aktor zmarł 14 lutego, teraz o jego śmierci, wyrażając głęboki żal, poinformował brytyjski National Theatre.

John Shrapnel urodził się w 1942 r. w Birmingham. Aktorstwem zaczął interesować się w szkole. Po ukończeniu studiów został członkiem National Theatre Company im. Laurence'a Oliviera a także Royal Shakespeare Company.

Grał nie tylko w teatrze, występował także w serialach, m.in. serii "Inspektor Morse" czy "Coogan's run".

W pamięci widzów zapisał się m.in. rolami w filmach "101 dalmatyńczyków", "Notting Hill" czy "K-19".  Występował w filmach kostiumowych - w "Gladiatorze" zagrał senatora Gajusza, w "Troi" - Nestora, zaś w "Księżnej" - generała Greya.

Reklama
Reklama

John Shrapnel pozostawił żonę i trzech synów.

Wydarzenia
Poznaliśmy nazwiska laureatów konkursu T-Mobile Voice Impact Award!
Wydarzenia
Totalizator Sportowy ma już 70 lat i nie zwalnia tempa
Polityka
Andrij Parubij: Nie wierzę w umowy z Władimirem Putinem
Materiał Promocyjny
Ubezpieczenie domu szyte na miarę – co warto do niego dodać?
Materiał Promocyjny
Jak producent okien dachowych wpisał się w polską gospodarkę
Materiał Promocyjny
Lojalność, która naprawdę się opłaca. Skorzystaj z Circle K extra
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama