Nie żyje były I sekretarz KC PZPR Stanisław Kania

W wieku 93 lat zmarł Stanisław Kania. Był posłem na Sejm czterech kadencji i I sekretarzem KC Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej - poinformował Onet.pl

Aktualizacja: 03.03.2020 16:33 Publikacja: 03.03.2020 15:34

Nie żyje były I sekretarz KC PZPR Stanisław Kania

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Stanisław Kania od września 1980 r. do października 1981 r. był I sekretarzem Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

W 2012 roku Sąd Okręgowy w Warszawie uznał, że stan wojenny w nocy z 12 na 13 grudnia 1981 r. nielegalnie wprowadziła tajna grupa przestępcza kierowana przez gen. Wojciecha Jaruzelskiego – ówczesnego szefa PZPR, premiera i szefa MON – w celu likwidacji NSZZ „Solidarność", zachowania ówczesnego ustroju komunistycznego i osobistych pozycji we władzach PRL. Jednak Kanię sąd uniewinnił od zarzutu udziału w tej grupie.

Tylko 69 zł za pół roku czytania.

O tym, jak szybko zmienia się świat. Czy będzie pokój na Ukrainie. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, tłumaczymy, inspirujemy.

Materiał Promocyjny
Garden Point – Twój klucz do wymarzonego ogrodu
Wydarzenia
Czy Unia Europejska jest gotowa na prezydenturę Trumpa?
Wydarzenia
Bezczeszczono zwłoki w lasach katyńskich
Materiał Promocyjny
GoWork.pl - praca to nie wszystko, co ma nam do zaoferowania!
Materiał Promocyjny
Sześćdziesiąt lat silników zaburtowych Suzuki
Wydarzenia
100 sztafet w Biegu po Nowe Życie ponownie dla donacji i transplantacji! 25. edycja pod patronatem honorowym Ministra Zdrowia Izabeli Leszczyny.