Reklama

Ks. Luter nie będzie pracował w pałacu

Duchowny zapewne nie zostanie kapelanem prezydenta Bronisława Komorowskiego – dowiedziała się „Rz”

Publikacja: 03.08.2010 02:48

Ks. Andrzej Luter

Ks. Andrzej Luter

Foto: Fotorzepa, Marian Zubrzycki

„Prezydent elekt Bronisław Komorowski ma już faworyta na stanowisko prezydenckiego kapelana” – informował kilka dni temu na swojej stronie internetowej tygodnik „Wprost”. I podał, że jest nim ks. Andrzej Luter.

Jednak następnego dnia duchowny w wypowiedzi dla Katolickiej Agencji Informacyjnej oświadczył: „Nie otrzymałem żadnej oficjalnej propozycji od prezydenta elekta Komorowskiego”. I dodał, że „na obecnym etapie rozważanie tej sprawy jest bezprzedmiotowe”. Według informacji „Rzeczpospolitej” ks. Andrzej Luter nie obejmie tej funkcji. Nie chce też komentować tej kwestii.

Według prawa kapelan prezydenta jest mianowany przez biskupa diecezji na wniosek Kancelarii Prezydenta.

Taki wniosek mógłby powstać po 6 sierpnia, czyli po zaprzysiężeniu prezydenta Komorowskiego.

Nominacji musiałby dokonać biskup łowicki Andrzej Dziuba, bo tej diecezji ks. Luter jest księdzem. Prawdopodobnie byłaby również brana pod uwagę opinia metropolity warszawskiego abp. Kazimierza Nycza, bo ks. Luter mieszka w stolicy.

Reklama
Reklama

Jest on dobrze znany w środowisku dziennikarskim. Udzielał sakramentu małżeństwa wielu dziennikarzom, chrzcił ich dzieci. Publikuje w „Gazecie Wyborczej” i „Tygodniku Powszechnym”, współpracuje z „Więzią” oraz miesięcznikiem „Kino”. Jego teksty publikowała też „Rzeczpospolita”. Pisze między innymi o sztuce, ekumenizmie, ale też o życiu publicznym. W swoich artykułach krytykował lustrację.

Wykłada w seminarium duchownym w Łowiczu.

Wydarzenia
Nowy START podpisany
Materiał Promocyjny
AI to test dojrzałości operacyjnej firm
Wydarzenia
USA idą na rękę Rosji
Wydarzenia
Szpiegu, szpiegu, chodź na tortury!
Wydarzenia
Poznaliśmy nazwiska laureatów konkursu T-Mobile Voice Impact Award!
Materiał Promocyjny
ROP na zakręcie. Bez kompromisu się nie uda
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama