Aktualizacja: 08.04.2024 11:18 Publikacja: 07.04.2024 21:48
Jacek Sutryk i Izabela Bodnar zmierzą się w drugiej turze wyborów prezydenckich we Wrocławiu
Foto: PAP/Maciej Kulczyński
PKW podała już wyniki głosowania ze wszystkich lokali wyborczych we Wrocławiu. Jacek Sutryk, urzędujący prezydent, zdobył w wyborach 34,33 proc. głosów.
Na drugim miejscu, z wynikiem 29,8 proc. jest kandydatka Trzeciej Drogi Izabela Bodnar.
Praktycznie na każdym spotkaniu z posłami PiS prezes Jarosław Kaczyński podkreśla znaczenie internetu. Sam daje przykład - zaistniał na X. W sieci czeka nas bitwa - mowi w podcaście "Pałac Prezydencki" poseł Adam Andruszkiewicz, który w sztabie Karola Nawrockiego odpowiada za internet.
W siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie politycy partii świętowali swój wynik w wyborach samorządowych. Za prezesem Jarosławem Kaczyńskim na scenie pojawił się Jacek Kurski.
Z badań exit poll wynika, że wybory samorządowe wygrywa Prawo i Sprawiedliwość przed Koalicją Obywatelską. Partia Jarosława Kaczyńskiego zwyciężyła w sześciu województwach, o trzech mniej niż w wyborach samorządowych w 2018 roku.
- Dzisiejszy sukces powinien być traktowany jako zachęta do bardzo zdecydowanego, energicznego działania. Do rozbudowany naszej partii, a także do tworzenia wielkiej koalicji, która będzie zwyciężała - mówił po opublikowaniu wyników badania exit poll prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Frekwencja w wyborach samorządowych do godziny 17 wyniosła 39,43 proc. - podała PKW na konferencji prasowej o 18:30.
Euro Styl z Grupy Dom Development realizuje kilka inwestycji premium w wyjątkowych lokalizacjach blisko centrum Gdańska. Utrzymane w industrialnym klimacie Doki powstają na postoczniowych terenach, gdzie rodzi się nowa, prestiżowa dzielnica Młode Miasto. Esencja i Jaskółcza to z kolei Dolne Miasto - historyczna część śródmieścia, którą okalają wody Motławy. Powstająca tam Esencja wyróżnia się piękną architekturą ze zdobioną elewacją o niespotykanych detalach. Z okien jej apartamentów mamy widoki na wody Nowej Motławy i panoramę Głównego Miasta. Z kolei Jaskółcza urzeka swoim eleganckim stylem nawiązującym do historycznej, kamienicznej zabudowy tego obszaru.
Czy Polska rzeczywiście zbuduje Centralny Port Komunikacyjny? Jakie są plany rządu w sprawie nowych kolei, autostrad i przyszłości LOT-u? W najnowszym odcinku podcastu „Rzecz w tym" Bogusław Chrabota rozmawia z Maciejem Laskiem, wiceministrem infrastruktury odpowiedzialnym za CPK. Gość zdradza, jakie są terminy, finansowanie i największe wyzwania tej gigantycznej inwestycji. Czy rzeczywiście już budujemy? A może projekt jest tylko wizją?
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Donald Trump przekonuje, że zarówno Rosja, jak i Ukraina, chcą zawrzeć porozumienie kończące wojnę.
Jak informuje Radio Kraków, prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś rozpoczął zbiórkę podpisów i zamierza wystartować w wyborach prezydenckich. Zdaniem rozgłośni pochodzącego z Małopolski polityka mają wspierać środowiska katolickie oraz narodowe.
Pociągi Intercity i Polregio zderzyły się na dworcu w Stargardzie - informuje mł. bryg. Paweł Różański, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Stargardzie, w rozmowie z Onetem.
Lotnisko Long Thanh, które buduje się 40 kilometrów na wschód od Ho Chi Minh, największego miasta Wietnamu, media okrzyknęły największym projektem infrastrukturalnym w historii kraju. Po ukończeniu wszystkich etapów budowy będzie obsługiwać 100 milionów pasażerów rocznie.
Sondaże partyjne są dziś przede wszystkim ważne w kontekście mobilizacji w kampanii prezydenckiej. W lutowym badaniu IBRiS KO jest na pierwszym miejscu. Trzecią siłą nadal jest Konfederacja. Co jeszcze z tego badania wynika?
- To może być lit. To może być tytan, uran, wiele innych (surowców) - mówi szef kancelarii prezydenta Wołodymyra Zełenskiego Andrij Jernak w rozmowie z AP, deklarując gotowość do zawarcia porozumienia z USA ws. przekazywania Amerykanom m.in. metali ziem rzadkich w zamian za dalszą pomoc wojskową.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas