Aktualizacja: 24.11.2024 01:09 Publikacja: 12.08.2024 16:59
Foto: PAP/EPA
W poniedziałek rubel rosyjski notowany jest po cenie 90,30 za dolara amerykańskiego. To najniższy poziom od maja. Według danych londyńskiej giełdy LSEG rubel osłabił się tego dnia o 1,9 proc., tracąc 6 proc. od rozpoczęcia największej ukraińskiej inwazji na terytorium Rosji — pisze dziennik „The Telegraph”.
Kurs euro wynosi dziś 99,17 wobec 88,60 za dolara i 96,73 za euro na zamknięciu w piątek - informuje agencja Reuters. Wcześniej dolar po raz pierwszy od końca maja osiągnął poziom 90,90 rubli, a w relacji do euro również po raz pierwszy od końca maja osiągnął poziom 99,18.
Notowania głównej pary walutowej (EUR/USD) osuwają się w piątkowy poranek o 1 proc., do 1,037.
Kurs głównej pary walutowej zniżkuje drugi dzień z rzędu i zmierza do testu dołka z połowy listopada. To oczywiście kiepska wiadomość dla złotego.
W środę silny dolar znów dał o sobie znać, a to był kulą u nogi dla złotego.
Dobra passa najważniejszej waluty cyfrowej trwa. Bitcoin ustanowił nowy rekord i jest coraz bliżej kosmicznego poziomu 100 tys. dolarów.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Środowy poranek przyniósł niewielkie zmiany notowań złotego. Emocje geopolityczne na razie zostały opanowane.
Po tym, jak w ostatni czwartek Rosja zaatakowała Dniepr eksperymentalną rakietą Oreszkin, we wtorek dojdzie do nadzwyczajnych rozmów między Ukrainą i NATO.
Ośrodek Karta, który powstał w czasach PRL, apeluje o kupowanie swoich wydawnictw. To może pomóc przetrwać tej zasłużonej dla Polski instytucji.
Fundacja rodzinna, która jest podatnikiem VAT, bo zajmuje się najmem, nie musi rozliczać tego podatku od incydentalnej sprzedaży kolekcji zabytkowych zegarków i aut przekazanej jej wcześniej przez fundatora.
Znów bardzo słabe dane przyniosły wstępne odczyty indeksu PMI dla strefy euro oraz osobno Niemiec i Francji. Nie widać śladu ożywienia w przemyśle, a koniunktura w usługach tąpnęła.
Notowania głównej pary walutowej (EUR/USD) osuwają się w piątkowy poranek o 1 proc., do 1,037.
Już tylko nieco ponad tydzień mają na złożenie wniosku w PARP przedsiębiorcy, którzy chcieliby uzyskać wsparcie z Funduszy Europejskich w podboju rynków zagranicznych. – To interesujące źródło finansowania i dobra okazja – zachęcają ekspertki.
Gdy pracodawca zwraca pracownikowi koszty służbowego przejazdu taksówką, to co do zasady powstaje u niego przychód ze stosunku pracy opodatkowany PIT – uznał Naczelny Sąd Administracyjny.
Polskiemu przedsiębiorcy może zostać wytoczony pozew zbiorowy przez organizację konsumencką z innego kraju UE. W przypadku przegranej w sporze, konsument nie poniesie kosztów postępowania na rzecz wygrywającego przedsiębiorcy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas