Trzy razy więcej wezwań assistance

Atak zimy sprawił, że wielu kierowców miało problemy z uruchomieniem samochodów. Częściej niż zwykle sięgali więc po pomoc z ubezpieczenia.

Publikacja: 21.01.2021 21:00

Trzy razy więcej wezwań assistance

Foto: Adobe Stock

Około 75 proc. właścicieli samochodów w Polsce rozszerza obowiązkową polisę OC – wynika z danych Compensa TU Vienna Insurance Group. Obok NNW zdecydowanie najczęstszym dodatkiem do ubezpieczenia jest assistance, czyli pakiet usług niezbędnych, jeśli auto pod domem lub na trasie odmówi posłuszeństwa. Assistance przydało się w ostatnich dniach wielu kierowcom, którzy zmagali się z rozładowanymi akumulatorami, zamarzniętymi drzwiami i paliwem oraz oponami przebitymi na zaśnieżonych dziurach w jezdni.

Tylko 69 zł za pół roku czytania.

O tym, jak szybko zmienia się świat. Czy będzie pokój na Ukrainie. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, tłumaczymy, inspirujemy.

Ubezpieczenia
Obowiązkowa składka na leczenie boli Polaków. Nie ma na to rady?
Ubezpieczenia
Szef ZUS: Najęliśmy się do tej roboty, choć bywa trudno
Ubezpieczenia
Nowe porządki w PZU. Andrzej Klesyk dostał duży kredyt zaufania
Ubezpieczenia
Andrzej Klesyk prezesem PZU. Potrzebna już tylko formalna zgoda KNF
Materiał Promocyjny
Sześćdziesiąt lat silników zaburtowych Suzuki
Ubezpieczenia
Nie tylko PZU. Kolejna nowa (stara) funkcja Andrzeja Klesyka